Runje Fener maçında oynayacak

  • Giriş : 20.04.2007 / 00:00:00

Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu, Beşiktaş’ın kalecisi Vedran Runje'nin iki maçlık cezasını bir maça indirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Runje, bu kararla Fenerbahçe maçında forma giyebilecek.

Beşiktaş'ın Hırvat kalecisi, takımının deplasmanda Sakaryaspor ile 1-1 berabere kaldığı Süper Lig 28'inci hafta maçı sonrası evsahibi takım taraftarına yaptığı hareket sonrası tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Beşiktaş Kulübü, Vedran Runje'nin bugün iki maçlık cezasına itiraz etti.
Tahkim Kurulu, bu itirazı hızlı bir şekilde gündemine aldı.

Türker Arslan başkanlığında toplanan kurul, Hırvat kalecinin aldığı iki maçlık cezayı bire indirme kararı aldı.

Bugün akşam saatlerinde yapılan toplantıda özellikle siyah beyazlı kulübün yaptığı savunma ve gösterdiği emsal, bu kararın alınmasında etkili oldu.

"Bilinçli olarak yapmadım"

Vedran Runje, savunmasında "Yaptığım hareketin farkında değildim. Tribünlere bana yapılan küfürlere karşılık olarak sadece iki işareti yaptım. Daha sonra bana yapılan küfürlerin ardından istemsiz bir şekilde farkında olmadan bir tepki vermiş oldum. Ceza verildiğinde de şaşkındım. Bu şaşkınlığım hala sürüyor. Hayatımda ilk kez böyle bir şeyle karşı karşıya kaldım. Yine de beni böyle bir hareketi bilinçli yapmayacak kadar iyi bir profesyonel olduğumu herkesin bilmesini istiyorum" dedi.

"Hooijdonk'un hareketi cezasız kalmıştı"

Bu savunmanın yanı sıra Beşiktaş Kulübü, Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Van Hooijdonk'un bir Beşiktaş maçında aynı hareketin benzerini yaptığını örnek göstererek, "Bu hareket, o dönemde cezasız kalmıştı. Vedran Runje'nin de yapmış olduğu istemsiz fiile verilen ceza tamamen haksızdır. Bu emsalin dikkate alınmasını istiyoruz" şeklinde savunmada bulundu.

Her iki savunmayı değerlendiren Tahkim Kurulu, sonuç olarak Runje'ye verilen iki maçlık cezayı bire indirdi.

"Fenerbahçe maçında kaleyi devralacağım"

Hırvat kaleci, cezanın bir maça inmesinin ardından "Bu kararın alınmasına çok sevindim. Ben bahsi geçen hareketi istemsiz bir şekilde yaptım. Böyle bir cezayla anılmak beni çok mutsuz etmiştir. Takımımı Antalyaspor maçında yalnız bırakacağım için üzgünüm. Bu konuda arkadaşlarımdan özür diliyorum. Ancak Fenerbahçe maçında kaleyi tekrar devralacağım" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious