Rus balesinin emektâr eşeği emekli oldu

Rus balesinin emektâr eşeği emekli oldu.18912
  • Giriş : 25.03.2008 / 22:49:00

Rusya'nın St Petersburg kentindeki Mariinsky bale grubunun emektar oyuncu eşeği ''Monika'' emekli oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eskiden "Kirov" olarak bilinen grubun 21 yaşındaki sevimli dişi eşeği, 19 yıllık hizmetten sonra şimdi St Petersburg hayvanat bahçesinde emekliliğinin tadını çıkarıyor.

Grubun yıllardır sahnelediği "Don Kişot" oyununda "Sancho Panza" rolünü üstlenen "Monika" için emeklilik partisi de verildi.

"Monika", emeklilik partisinde bir balerinle vals yaptı ve havuçlu kek yedi. "Monika"nın oyundaki rolünü bundan sonra "Alina" adlı başka bir dişi eşek üstlenecek.

Mariinsky'nin yıldız balerinlerinden Anastasia Kolegova, Reuters'e yaptığı açıklamada, "Monika"nın bu kadar erken emekli olmasına üzüldüklerini, ancak balerinlerin erken emekli olduklarının herkes tarafından iyi bilindiğini ifade etti.

Monika"nın çalışma hayatını tamamen bırakmayacağını ve tecrübelerini yeni yıldızları "Alina" ile paylaşmasını umduklarını söyleyen Kolegova, "Monica"nın "Don Kişot"un sahnelenmesi sırasında görevlerini inat etmeden yerine getirdiğini ve bundan zevk alır göründüğünü anlattı.

Yıldız balerin, "Monika"nın zaman zaman müziğe başıyla eşlik ettiğini de belirtti. St Petersburg hayvanat bahçesinden Tatyana Solomatina da "Monika"nın gösteri için ne zaman sahneye çıkacağını bildiğini ve inat etmediğini söyledi.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious