Rus gelin karikatürlere çok üzüldü

  • Giriş : 10.02.2006 / 00:00:00

Rusya'da tanışarak Kemal Bülbül'le evlenen ve 1999 yılından bu yana Tavşanlı'da yaşayan Rus gelini Marianna Vituşınskia, Avrupa'da çeşitli gazete ve internet sitelerinde Hz. Muhammed için çizilen karikatürlerin kendisini üzdüğünü dile getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Eşiyle evlendikten sonra İslam dinini ve Peygamberin mesajını öğrenmeye başladığını söyleyen Marianna, Müslüman olduğundan bu yana da her geçen gün peygambere olan sevgisinin büyüdüğünü söyledi. Geçtiğimiz yıl Kutlu Doğum Haftası'nda Tavşanlı Müftülüğü'nün düzenlediği peygamber konulu yağlı boya resim yarışması için kendisinin de bir resim çizdiğini söyleyen Rus gelini, daha önce hiç yağlı boya resim yapmadığı halde ilk defa Hz. Peygambere olan sevgisini dile getirmek için yağlı boya resim yaptığını belirtti.

"Hz. Peygamberin yaşantısını, insanlığa verdiği mesajı ve gerçek bir medeniyet anlayışına sahip kişiliğini bilseler, onu hak etmediği şekillerde resmetmezlerdi" diyen Marianna Bülbül, onun yüce kişiliği karşısında hiçbir Müslüman'ın onun resmini çizmediğini, bunu da ona olan saygısından yapmadığını söyledi.

Hz. Peygamber'in en çok aile hayatına verdiği önemden etkilendiğini söyleyen Rus gelini, "Hz. Muhammed'in yaşantısına bakıldığında insanlığa ne kadar büyük nasihatler verdiğini görmemek imkânsız" şeklinde konuştu. Yaşanan karikatür saygısızlığı karşısında üzüldüğünü ifade eden Marianna, "Bu karikatürleri çizen insanların Hz. Peygamberi bir gün daha iyi anlamalarını diliyorum" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious