Rus kıza yerinde müdahale

  • Giriş : 13.07.2006 / 00:00:00

Antalya'da tatil yaparken bacaklarını bir teknenin pervanesine kaptırarak ağır yaralanan 10 yaşındaki Rus kız, mikrocerrahi uzmanları tarafından özel bir hastanede ameliyat edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Tatile gelen Ulianova ailesi Kemer İlçesi'nde 10 Temmuz pazar günü yat turuna çıktı. Anastasia Myrna Ulianova, tur teknesinden denize atlayınca her iki bacağını da çalışır vaziyetteki pervanelere kaptırdı. Rus kız ağır yaralı olarak Kemer'deki bir özel hastaneye kaldırıldı. Anastasia Myrna'nın bacaklarının kazadan çok zarar gördüğünü belirleyen doktorlar Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk etti. Hastanenin yoğun bakım servisinde yer olmadığı anlaşılınca devreye giren Ulianova ailesinin sigorta şirketi, Antalya'nın Serik İlçesi'ndeki Özel Aspendos Hastanesi'ne başvurdu. Anastasia Myrna Ulianova'yı kabul edebileceklerini belirten hastanenin sahibi Ferhat Kayan, hemen Ankara'dan mikrocerrahi uzmanları Prof.Dr. Uğur Şaylı ve Doç.Dr. Metin Akıncı'yı davet etti. Doktorlar uçakla Antalya'ya gelerek küçük kızın ameliyatını gerçekleştirdi. Özel Aspendos Hastanesi ortopedisti Dr. Mete Özgörgen'in de katıldığı 3 saat süren ameliyatta, Rus kızın bacaklarındaki kas, tendon ve sinir yaralanmaları ile kırıklar düzeltildi, yaralı dokular temizlendi.

Ameliyatı yapan ekibin başkanı Profesör Dr. Uğur Şaylı, Anastasia Myrna'nın yaklaşık 2 ay sonra koltuk değnekleri yardımıyla yürümeye başlayacağını söyledi. Cuma günü taburcu edilecek Rus kızı, ailesi Fransa'ya götürecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious