Rus komutan: Pilotlarımız daha dindar olmalı

Rus komutan: Pilotlarımız daha dindar olmalı  	.9803
  • Giriş : 26.01.2008 / 13:30:00

Rusya Hava Kuvvetleri komutanlarından Aleksander Drobyshevsky hava kuvvetlerinden görev olan pilotlardan daha dindar olmalarını, kiliseyi ziyaret etmelerini ve Ortodoks geleneklerini gözlemlemelerini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Interfax haber ajansına açıklamada bulunan Drobyshevsky, "Toplumumuzda son dönemde canlanmaya başlayan dini inanç ve değerlerle ilgili programlara her yıl daha fazla personelimiz katılıyor. Onlar kiliseyi ziyaret etmeye ihtiyaç duyuyor. İkametgahlarının yakınında bulunan kiliselere devam ediyorlar. Dini inanç ve geleneklerin yaşanması giderek büyüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Yekaterinburg Hava Savunma ve Hava Kuvvetleri askeri birliğindeki uygulamaları örnek veren Rus komutan, "Dini inançlarda sağlamlık Rus ordusunda en iyi geleneklerin canlanmasına ve gelişmesine yardımcı olacak. Onları vatanın en iyi savunucuları konumuna yükseltecek." dedi.

Dış politikaya kilise desteği

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da geçen hafta Rusya Ortadoks Kilisesi'nin düzenlediği geleneksel ödül töreninde yaptığı konuşmada kilisenin ve Rus diplomatların geleneksel olarak aynı hedefler doğrultusunda birbirlerini tamamladıklarını söylemişti.

Ortodoks halklarının birliği için yaptığı katkıdan dolayı ödüllendirilen Lavrov, "Küresel politikaya manevi ve ahlaki değerlerin yerleştirilmesi özlemleri var. Ortak manevi birikim her zaman birlikteliğin sağlanmasında etkili olmuştur. Rusya diplomasisi Rusya Ortodoks Kilisesi'nin dışarıda yürüttüğü barış yanlısı politikalarını her zaman saygıyla karşılamıştır." ifadelerini kullanmıştı.

Rusya'nın Ortodoks ülkeler olan Yunanistan, Kıbrıs Rum Kesimi, Bulgaristan ve Sırbistan gibi ülkelerle ilişkilerde yeni bir seviyeye ulaştığını kaydeden Lavrov, Kosova sorunun çözümünde sadece uluslar arası hukuktan yana olduklarının altını çizmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious