Rus milyarderleri krize yenik düştü

Rus milyarderleri krize yenik düştü.15528
  • Giriş : 17.04.2009 / 16:22:00

Forbes Dergisi, küresel ekonomik krizden dolayı Rus milyarderlerin servetlerinin 380 milyar dolarlık kayıpla 142 milyar dolara kadar indiğini yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Haberde, geçen yılın ikincisi Chelsea Futbol kulübünün sahibi Roman Abramoviç'in 24,3 milyar dolarlık servetinin 8,5 milyar dolara inmesi nedeniyle ikinci sırayı tekrar korududuğu belirtilerek, “Kriz herkesi etkiledi: Finansçılar, metalürji ile uğraşanlar, petrolcüler, tüketici ürünleri üreticileri, satıcılar ve çeşitli holdinglerin sahipleri. Hiç bir girişimci geçen yılki duumundan daha iyi konumda değil” denildi.

Rusya'da kriz yüzünden en fazla zarar gören alüminyum kralı olarak bilinen Oleg Deripaska oldu. Deripaska geçen yıl 28,5 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada bulunurken, bu servetinin neredeyse yüzde 90'ını kaybederek 3,5 milyar dolarla en zengin iş adamları sıralamasında ancak 10'uncu sırada yer bulabildi.

Moskova Belediye Başkanı Yuriy Lujkov'un eşi Yelena Baturina'nın geçen yıl 4,2 milyar dolar olan serveti de kriz yüzünden 900 milyon dolara kadar gerilerken, Rusya'nın en zengin 20 iş adamı sıralandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*