Rus patron otel alacak

  • Giriş : 05.09.2006 / 00:00:00

13 milyar dolarlık servetiyle dünya zenginleri arasında yeralan Chelsea Kulubü'nün sahibi Abramoviç, Marmaris'te otel alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İngiltere Premier Ligi takımlarından Chelsea'nin sahibi ünlü Rus işadamı Roman Abramoviç, Marmaris'in Turgut Köyü'nde 15 yıldan bu yana inşaat halinde olan Kutlutaş Marmaris Keyland Otel'i satın almak için girişimlerde bulundu.
Temmuz ayında özel yatla Marmaris'te tatil yapan Abramoviç, Keyland Turizm'e ait 5 yıldızlı otelin inşaatını görünce ilgilenmeye başladı. Rus işadamı Abramoviç ve beraberindeki heyet dün özel helikopterle Turgut Köyü'ne gelerek, Keyland Oteli'ni gezdi. Heyet daha sonra helikopterle inşaat alanını havadan inceledi.
Yaklaşık 13 milyar dolarlık servetiyle dünyanın sayılı zenginleri arasında bulunan Abramoviç'in geçen yıldan bu yana Ege ve Akdeniz'de otel satın almak istediği turizm sektöründe konuşuluyordu.

17 milyon dolara satılıyor

17 milyon dolara satılık olan Marmaris Keyland Otel'in tamamlanması için en az 10 milyon dolarlık daha yatırım yapılması gerektiği bildirildi. Aracı kurum yetkilisi Engin Ergün, Abramoviç'in otel inşaatı ile ilgili planları görmek istediğini belirtti.
Marmaris Keyland Oteli mimarı ve yetkilisi Mümtaz Küçükkasap da, "Bugüne kadar birçok işadamı otelimiz hakkında bilgi almak istedi. Abramoviç'in de daha önceden otelle ilgilendiğini duyduk" dedi.

227 odalı otel, 454 yatak kapasiteli

Turgut köyünde bulunan Keyland Turizm Seyahat AŞ'ye ait otelin inşaatına, 1991 yılında başlandı.
Kaba inşaatı tamamlanmış olan otel, 23 bin metrekarelik alana kurulu bulunuyor. 227 oda ve 454 yatak kapasiteli otel, bünyesinde 168 yataklı tatil köyü, 700 kişilik restoran, 500 kişilik kafeterya, loby bar, havuz bar, sağlık kulübü, Türk hamamı ve yüzme havuzu barındırıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious