Rus turist sayısında artış bekleniyor

Rus turist sayısında artış bekleniyor.31575
  • Giriş : 26.03.2008 / 18:50:00

2008 turizm sezonu hazırlıklarını Moskova Uluslar arası Turizm Fuarı ile sürdüren Fethiye, bu yıl ilçeye gelen Rus turist sayısını yüzde 40 artırmayı hedefliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fethiye Kaymakamı, Fethiye Tanıtım Vakfı (FETAV) ve turizmcilerden oluşan heyet, 18-23 Mart tarihleri arasında katıldıkları Moskova Uluslararası Turizm Fuarı (MITT) izlenimlerini anlattı. Fuarda örnek seçilen stantla Fethiye'yi en iyi şekilde tanıttıklarını anlatan Kaymakam Mehmet Ali Karatekeli, 2008 turizm sezonunda Fethiye'ye daha çok Rus turistin geleceğini söyledi.

Fethiye'nin yıllık 15 bin Rus turisti ağırladığını belirten Karatekeli, MITT Fuarı ile birlikte sayının bu yıl yüzde 40 artmasını beklediklerini kaydetti. Rus turistlerin kaliteye önem verdiklerini kaydeden Mehmet Ali Karatekeli, Rus misafir sayısının artması için kaliteli yatak kapasitesinin arttırılmasının gerekliliğine işaret etti.

40 bin yatak kapasitesine sahip Fethiye'nin geçmiş yıllarda yeterince tanıtılamadığı için hak ettiği turist sayısına ulaşamadığını vurgulayan Kaymakam Karatekeli, "Rus turistler özellikle Antalya'yı tercih ediyor. Bunun sebebi de kaliteli yatak kapasitesinin ve beş yıldızlı otellerin fazla olmasıdır. Antalyalı turizmciler ile görüşmelerimizde 2008 sezonunda Rus misafirlerin sayısında çok büyük bir artış beklediklerini söylediler. Fethiye olarak bu artıştan istifade edebilmemiz için, özellikle nitelikli yatak sayımızı, yıldızlı otel sayımızı -tabi ki beş yıldızlı otel yapma sıkıntımız var ama- artırmamız gerekmektedir. Bu konuda tesislerimizin yenilenmesi gerektiğini düşünüyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious