Rus yazardan 'Kuran'ı Anlamak Zamanı'

  • Giriş : 04.04.2007 / 00:00:00

Ünlü Rus araştırmacı yazar Yuriy Mihailov'un yazdığı "Kuran'ı Anlamak Zamanı" adlı kitabın tanıtımı, Moskova'da düzenlenen toplantıyla yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Moskova'daki Uluslararası Ticaret Merkezinde yapılan tanıtım toplantısına Rus bilim adamları, politikacılar, bazı Müslüman ülkelerin büyükelçileri, Rusya Müslümanlar Birliği ve Rusya Ortodoks Kilisesinden temsilciler katıldı.

Rus okurlar için İslam'ın anlatıldığı kitap, Arap ve İslam Dünyası Araştırmaları Merkezinin katkısıyla "Ladomir" yayınevi tarafından basıldı.

Toplantıda yapılan tanıtım konuşmasında, kitabın, özellikle Rusya için İslam dünyasına yönelik doğru politika izlenmesi için katkıda bulunacağı vurgulandı.

Toplantıya katılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Danışmanı Aslambek Aslahanov, yaptığı konuşmada, "Şu anda Rusya'da İslam'a karşı negatif düşünceler var. Aydınlar bu konuda konuşmak bile istemiyorlar. Ancak Rusya'da İslam ile ilgili doğru politika uygulamak, devlet seviyesinde önemlidir. Bu kitabın söz konusu sorunun çözümünde yardımcı olacağına inanıyorum" dedi.

İslamiyet konusundaki çalışmalarıyla tanınan Rus araştırmacı Vitaliy Naumkin, yaptığı konuşmada, böyle bir kitabın şu ana kadar hiçbir dilde yayımlanmadığını belirterek, "Bu kitap, İslam ile batı ülkeleri arasındaki mevcut anlaşmazlıkların çözülmesine katkıda bulunabilir" diye konuştu.

Yazar Mihailov da kitaptaki önsözünde, "Bu kitap, İslam hakkında çok az bilgisi olan, bu din hakkında negatif düşüncelere sahip, İslam'a hangi yönden yaklaşılmasını bilmeyen ve bu dinden korkan devlet memurlarıyla siyasetçilere yönelik yazılmıştır" ifadesini kullanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious