Ruslar cep telefonunu çok sevdi

Ruslar cep telefonunu çok sevdi.12123
  • Giriş : 20.11.2008 / 11:47:00

İtalya hariç tüm ülkeleri geride bıraktı. Her 100 kişiye 123 cep telefonu düşüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Telekomünikasyon alanında araştırma yapmakla tanınan ünlü İngiliz kurumu Ofcom, Rusların, İtalya hariç tüm ülkeleri geride bırakarak daha fazla cep telefonuna sahip olduğunu ortaya koydu. Rusya'da her 100 kişiye 123 cep telefonu düşüyor.

Ofcom'un araştırmasında, 2007 yılı verilerine göre, Rusya'da vatandaşların cep telefonu abone sayısı yüzde 14 oranında artarak 174 milyona ulaştı. 142 milyon nüfusun bulunduğu ülkede her 100 kişiye 123 cep telefonu düştüğü ortaya çıktı. Rusya, en çok cep telefonu abonesine sahip olan ülke sıralamasında İtalya'dan sonra ikinci sırada yer alıyor. Rusya'yı İngiltere takip ediyor.

Ria Novosti ajansının, "Ruslar neden bu kadar cep telefonunu sevmekte" şeklindeki sorusunu ise Ofcom kurumunun Strateji ve Kalkınma Masası Başkanı Piter Philips şöyle yorumladı: "Öncelikle eski Doğu Bloku ülkelerinde sabit telefon bağlantıları iyi düzeyde gelişmemişti. Bu hususu unutmamak lazım. Dolayısıyla cep telefonu şebekelerini yapımı ve artırılması kolay oldu. İnsanlar cep telefonunu hevesle kullanıyor. İkincisi ise Rusların bir çoğunda birden fazla abone kartı var."

Araştırmacılar, Rusya'nın cep telefonu hizmetlerinin artık giderek kırsal kesimlerde de yaygınlaştığını belirtiyor. Ayrıca, ülkedeki cep telefonu hizmetlerinden elde edilen gelir, tüm telekomünikasyon sektöründeki gelirlerin yüzde 66'sına denk.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*