Ruslar komedi programını Türkiye'de çekecek

Ruslar komedi programını Türkiye'de çekecek.12810
  • Giriş : 18.04.2008 / 00:46:00
  • Güncelleme : 19.04.2008 / 09:23:35

Sovyetler Birliği döneminden bu yana devam eden ünlü Rus çocuk komedi dizisi 'Eralaş' Kuşadası'nda program çekimi yapacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rus turizm firması Spekturum'la işbirliği içinde Kuşadası'nda yaz döneminde 2,5 ay boyunca program yapacak 'Eralaş'ın Türkiye'nin tanıtımına da büyük katkı sağlayacağı kaydediliyor.

Kuşadası'nda bulunan Aqua Fantasy Oteli'nin bir bölümünü film stüdyosu haline getirecek turizm firması 12 Haziran'dan 28 Ağustos tarihleri arasında Rus çocuklarını bölgeye taşıyacak. Rus çocukların oynadığı dizi kısa metrajlı komedi filmlerden oluşuyor.

Cihan Haber Ajansı'na açıklamada bulunan organizatörlerden Natalya Petrenko, Rus çocukların bu süre içinde Türk kültür ve tarihi ile tanışma fırsatı bulacaklarını ifade ederek, "Kuşadası çok güzel bir tatil beldesi. Bir taraftan çocuklar dinleme fırsatı bulacak. Projenin başarılı bir şekilde işleyeceğinden eminiz. Türk yetkililere gösterdikleri destekten dolayı teşekkür ederiz". dedi.

Kuşadası'nda bir film festivali de düzenleyecek program en iyi film ve oyunculara ödül verecek. Eralaş komedi dizi programının yönetmeni Boris Graçevski'nin de katılacağı etkinlikler çerçevesinde çocukların oyunculuk kabiliyetlerinin artırılması ve yeni yeteneklerin keşfedilmesi hedefleniyor.

1974 yılında ilk kez vizyona giren Eralaş, halen Rusya'da çocukların en çok sevdiği mizah programı olarak gösterilerine devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious