Ruslar uçak korsanını tutukladı

Ruslar uçak korsanını tutukladı.13458
  • Giriş : 15.10.2008 / 20:36:00

Rus makamları, Antalya'dan havalanan Türk Hava Yolları'na ait uçağı kaçırma girişiminde bulunan yolcunun Saint Petersburg Havaalanı'nda polis tarafından tutuklandığını bildirdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rusya'nın ulaştırmadan sorumlu bölge savcılığının sözcüsü Ekaterina Mirichova, Antalya-Saint Petersburg seferini yapan uçağın rotasını Strasbourg'a çevirmesini isteyen 1956 doğumlu bir Rus vatandaşının bulunduğunu söyledi.

Bu talebi yerine getirilmezse uçağı havaya uçuracağını tehdidinde bulunan yolcunun, herşeye karşın uçak Saint Petersburg'a indikten sonra tutuklandığını belirten Mirichova, olayın ardından uçak kaçırma girişimi için soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Bu arada yolcular, uçağı kaçırma girişiminde bulunan kişinin sarhoş olduğu ve kokpite yaklaştığında başkaları tarafından etkisiz duruma getirildiği yönündeki haberleri yalanladılar.

Tüm yolculuğun sakin geçtiğini belirten Oleg Kisselev isimli yolcu, inişten sonra kendilerine koltuklarından kalkmamalarının söylendiğini ve muhtemelen şirkete (THY) ait üniformalı kişiler ile pilotlardan birinin yanında oturan yolcuyla konuştuktan sonra onu götürdüklerini anlattı.

Kisselev, ''Hiçbir olay çıkmadı. Adam direnmedi, bağırmadı, bir kelime etmedi'' dedi.

Uçak inene dek hiçbir anormallik farketmeyen yolcular, uçağın civarında otomatik silahlı polisleri gördüklerini ve yakınlarının telefon etmeye başladıklarını anlattılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*