Rüştü Avrupa'nın Top 10'un da

Rüştü Avrupa'nın Top 10'un da.23999
  • Giriş : 18.04.2009 / 14:24:00

Beşiktaş’ın tecrübeli milli file bekçisi Rüştü Reçber'e büyük onur. Dünyanın önde gelen spor yazarları, “Avrupa’nın en iyi 10 kalecisi” listesine, Beşiktaş’ın tecrübeli file bekçisini de koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli eldiven, Güney Amerika'nın önde gelen spor dergisi Trivale'nin anketinde, en iyiler arasında kendine yer buldu. Avrupa'nın en iyi 10 kalecisini seçen Güney Amerikalılar, bu listeye siyah-beyazlı kaleciyi de dahil etti.

Brezilya'nın ve Güney Amerika'nın önde gelen spor dergilerinden Trivale tarafından yapılan ankete katılan spor yazarları, Türk Milli Takımı'nın da kalesini koruyan Beşiktaşlı oyuncuyu ilk 10 file bekçisi arasına dahil etti.

Dünyanın önemli yazarlarının görüşleri baz alınarak hazırlanan listede, şu isimler bulunuyor: Van der Sar (Manchester United), Buffon (Juventus), Casillas (Real Madrid), Reina (Liverpool), Cech (Chelsea), Dida (Milan), Lehmann (Stuttgart), Valdes (Barcelona), Boruc (Celtic), Rüştü Reçber (Beşiktaş).

Trivale dergisi, bu kalecilerin seçimi sırasında görüş bildiren yazarlara şu kriterleri sordu:

Lig veya Avrupa kupalarında elde edilen başarıları, kalecinin takımdaki lider ruhlu karakteri, refleks ve atletik yapısı, yediği gol sayısı, pozisyonlara çıkışı ve ceza sahasındaki soğukkanlı yapısı.

Milliyet

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*