Rüştü krizi iyice büyüyor

Rüştü krizi iyice büyüyor.11286
  • Giriş : 10.10.2007 / 06:39:00

Serdar Kurtuluş ve Serdar Özkan'ın 3 günde üstesinden geldiği diz ödemi, Rüştü'yü aylardır takımdan uzakta bırakıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Milli futbolcunun iyileşmesinin zaman alma nedeni olarak yaşının 34'ü bulması gösterilirken, kulüp doktoru Optur, “İdman yapması bile riskli” dedi.

Yılda 1.5 milyon euro ile Türkiye'nin en pahalı kalecisi olan Rüştü'nün artık neden oynamadığı tartışılırken, bu sürecin daha uzayacağı öğrenildi. Sağ dizindeki ödem nedeniyle sadece 2 maçta forma giyen Rüştü'nün takıma dönmesinin birkaç haftayı bulacağı belirtildi. Genç Serdar Kurtuluş, Marsilya maçında adalesinde ödem oluşmasına karşın 3 gün içinde iyileşerek G.Saray maçında oynarken, Serdar Özkan da Porto karşılaşmasında yaşadığı sakatlığı atlatıp 3 gün sonra G.Birliği'ne karşı forma giymişti. Rüştü'nün 2 ay boyunca iyileşememesi 34 yaşına gelmesine bağlanıyor. Beklentilere karşılık veremediği için rahatsız olan ve sakatlığına rağmen takımla birlikte antrenmanlara çıkmak isteyen Rüştü'ye doktorlar bunun tehlikeli olduğunu bildirdi. Kulüp doktoru Ayhan Optur, tecrübeli file bekçisinin takımdan ayrı olarak sürekli tedavi görmesi gerektiğini belirtti.

ÇOK SAKATLANDI, GÖZDEN DÜŞTÜ

Sezon başında F.Bahçe'den adeta kaçırılan ve sağlık kontrolünden geçirilmeden transfer edilen Rüştü'nün ağır idman temposunu kaldıramayacağı özellikle vurgulanıyor. Rüştü'nün sakat dizine yükleme yapılamadığı ve küçük bir zorlamada ağrıların başlayıp, dizinin şiştiği dile getiriliyor. Rüştü F.Bahçe'de oynarken İtalya ile yapılan özel maçta sakatlanmış, ön çapraz bağı kopmuş ve ameliyat olmuştu. Beşiktaş'ın F.Bahçe'den yıllık 1.5 milyon euro garanti paraya transfer ettiği 34 yaşındaki kaleci, bu sezon 15 maçın sadece ikisinde oynadı. Rüştü'nün son dönemde gözden düşmesinde sık sakatlanması da rol oynamıştı. F.Bahçe'den ayrılmadan önce Volkan ve Serdar'ın yedeği olan Rüştü, Beşiktaş'ta da Hakan'ın, hem kulüpte hem milli takımda yedeği durumuna düştü.

Fulya'dan yılda 14 milyon dolar

Beşiktaş yönetimi, yüzde 80'i tamamlanan Fulya Süleyman Seba Projesi ile sabit gelire sahip tek kulüp olacaklarını duyurdu, “Yarım asırlık rüyanın gerçekleşmesine çok az bir süre kaldı” dedi.

Sık sık eleştiri konusu yapılan Beşiktaş'ın Fulya Süleyman Seba Projesi için yönetim kurulu tarafından bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “Yarım asırlık rüyanın sonuna gelindi” denilerek, yüzde 80'i tamamlanan projede kiralama için büyük talep olduğu duyuruldu ve “Beşiktaşımız'ı rakiplerinden ayıran bu en önemli proje, kulübümüzü sabit geliri olan tek kulüp haline getirecektir” denildi.

2008 Eylül sonunda kapılarını açacak Fulya kompleksi için şu ana kadar 2 büyük firma ile kira anlaşmaları yapıldığı belirtilerek şöyle devam edildi:. “Yürütülen pazarlama çalışmalarının neticesinde, kulübümüzün yıllık 14 milyon dolar civarında sabit gelire sahip olacağı hesaplanıyor.” Süleyman Seba Projesi'nde, hastane, hipermarket, medical merkez, Food Court ve Otopark yer alıyor.

Ricardinho'nun ücreti kesilecek

Köklü değişiklik için düğmeye basan ve devre arasında Higuain'le Diatta'yı gönderip yerlerine iki yabancı almayı planlayan yönetimin, Ricardinho'nun fiyatında da indirime gitmeyi düşündüğü öğrenildi.Yıllık 1.7 milyon euro ile takımda en çok para kazanan futbolcu olan Ricardinho'nun ücretinde indirim düşünen yönetimin, yıllık 1 milyon euro teklif edeceği ifade edildi. Delgado ve Bobo ile de görüşen menajer Sinan Engin'in uyarılarda bulunduğu ve “Artık daha çok çalışmalı, maçlarda daha çok mücadele etmelisiniz. Sizden çok şeyler bekliyoruz” dediği bildirildi.

Başkan Demirören UEFA kulisinde

Önceki gün İsviçre'ye giden Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören'in kulübün avukatlarıyla Del Bosque davasında yapılacak itirazı görüştüğü öğrenildi. 8.5 milyon euro tazminata mahkum oldukları Del Bosque davası konusunda Demirören'in UEFA yetkilileriyle kulis yaptığı belirtiliyor.

Lig arası en çok Kartal'a yaradı

Beşiktaş, lig arasında futbolculara uygulanacak tedaviyle Trabzonspor maçında Bobo dışında tam kadroyla mücadele edebilecek. Kaleci Murat ile birlikte Serdar Kurtuluş ve İbrahim Akın, Trabzonspor maçına yetişebilecek. Marsilya maçında sakatlanan Ricardinho'nun da büyük ihtimalle oynayabilecek duruma geleceği belirtildi. Öte yandan siyah-beyazlılar bayramın 2. günü bir hazırlık maçı yapacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious