Rüştü: "Zorlu bir gruptayız"

Rüştü:
  • Giriş : 12.05.2008 / 17:43:00

A Milli Futbol Takımı'nın Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesindeki kampında düzenlenen mangal partisine katılan kaleci Rüştü Reçber, “Zorlu bir gruptayız. Ancak bu tür şampiyonalarda tüm takımlar aynı seviyededir. Bu gruptan çıkmak istiyo

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milli Takım ana sponsoru Ülker, A Milli Takım'ın kamp yaptığı Gloria Golf Resort Otel'de mangal partisi düzenledi. Partiye, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve bazı futbolcular katıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan kaleci Rüştü Reçber, Avrupa Futbol Şampiyonası'nda kendilerine yönelik beklentinin çok yüksek olduğunu ve bunun da farkında olduklarını söyledi.

Reçber, Türk Milli Takımı'nın çok büyük başarılar kazanabileceğine inandığını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Zorlu bir gruptayız. Ancak bu tür şampiyonalarda tüm takımlar aynı seviyededir. Bu gruptan çıkmak istiyoruz. Özellikle de finale kalmayı istiyoruz. Bu inanç bizde var. Artık sahada oynayınca büyüksünüz. Bu tür şampiyonalara gitmek çok zor, biz bunu başardık. Zor bir dönem geçirdik. Hocamız ve futbolcular bunu başardı. Gruptan çıkmak istiyoruz, çıktıktan sonra her şeyin daha rahat olacağına inanıyoruz. İnancımız var, yeter ki biz beklenen futbolu oynayalım. Türk halkının desteği ve dualarıyla başarılı olmak istiyoruz.”

Mangal partisine katılan futbolculardan Ayhan Akman da hedeflerinin önce gruptan çıkıp, ardından da final oynamak olduğunu söyledi. Akman, Türk Milli Takımı'nın zorlu bir grupta mücadele edeceğini belirterek, “Biz iyi bir ekibiz. Grupta önce iyi başlamalıyız. Yani Portekiz maçı bizim açımızdan çok önemli” diye konuştu.

Emre Aşık ise gruptan çıkıp, iyi bir netice elde etmeyi hedeflediklerini anlattı. Aşık, Türk Milli Takımı'nın daha önce dünya üçüncülüğü elde ettiğini hatırlatarak, bu başarıyı Avrupa Futbol Şampiyonası'nda da tekrarlamak istediklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious