Rüşvet iddiasıyla 23 kişi tutuklandı

Rüşvet iddiasıyla 23 kişi tutuklandı .10817
  • Giriş : 28.07.2007 / 19:15:00

Kilis'te "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgütün faaliyeti çerçevesinde kaçakçılık yapmak, rüşvet almak ve rüşvet vermek" suçlarından gözaltına 29 kişiden 23'ü tutuklandı, 6'sı serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Bülent Bingöl, yaptığı yazılı açıklamada, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Kilis İl Jandarma Komutanlığı görevlilerinin 4 ay süren çalışmaları kapsamında "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgütün faaliyeti çerçevesinde kaçakçılık yapmak, rüşvet almak ve rüşvet vermek" suçlarından dolayı soruşturma yürütüldüğünü anımsattı.

Bingöl, soruşturma kapsamında dün Kilis İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince gerekleştirilen arama ve suç işlediği düşünülen kişilerin yakalanmasına ve suç unsuru eşyaları ele geçirmeye dönük uygulama ve yürütülen soruşturma neticesinde 5'i kamu görevlisi olmak üzere 29 kişinin gözaltına alındığını hatırlattı.

Bingöl, şu bilgileri verdi:
“Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yapılan sorgularını müteakip 2 kişi serbest bırakılmış, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, örgütün faaliyeti çerçevesinde kaçakçılık yapmak' suçlarından 20 kişi ise Kilis Sulh Ceza Mahkemesine tutuklama talebiyle sevk edildi. Kilis Sulh Mahkemesi tarafından 3 kişi serbest bırakılırken 17 kişi tutuklanarak Kilis Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne konulmuştur. 3'ü kamu görevlisi olmak üzere 5 kişi de Gaziantep Askeri Savcılığınca 'rüşvet almak-vermek' suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında tutuklandı.”

Bingöl, ayrıca tutuklanan 22 zanlının dışında, evinde yapılan aramada 4 tabanca ile bu tabancalara ait yüklü miktarda mermi ele geçirilen M.N.Ş'nin de “silah ticareti” suçundan tutuklandığını belirtti.

Diğer şüphelilerin evinde yapılan aramalar da ise yüklü miktarda gümrük kaçağı sigara, içki ve benzeri malzemelerin ele geçirildiği bildirildi.

Soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği kaydedildi.

Bu arada, söz konusu operasyon kapsamında halen bazı kişilerin arandığı ve haklarında yakalama emri çıkartıldığı öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious