Rüşvet operasyonunda 6 kişi tutuklandı

Rüşvet operasyonunda 6 kişi tutuklandı.9759
  • Giriş : 14.05.2008 / 22:44:00

Samsun Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğündeki bazı işlemlerle ilgili rüşvet iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında 6 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin bir ihbar üzerine Samsun Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğüne yönelik teknik takibinin ardından başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorguları sonrasında adliyeye sevk edilen şüphelilerden Y.K. ve U.İ. Cumhuriyet Savcılığı'nca serbest bırakıldı.

Tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edilen 18 şüpheliden Fikret K, Zeki G, Bilgin K, Altun Ç, Erol S. ve Ahmet T. tutuklanırken, Haktan A, Kamil K, Handan Y, Meral M, Hasan K, Salih İ, Muntaz U, Sinan P, Mustafa E, Ahmet G, Rıza D. ve Sezai K. serbest bırakıldı.

Bazı işlemlerle ilgili rüşvet alındığı yolundaki bir ihbarı değerlendiren Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Samsun Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğüne yönelik teknik takip başlatmış, bir süreden bu yana devam eden teknik takibin ardından da önceki gün gerçekleştirilen operasyonda 25'i memur 29 kişi gözaltına alınmıştı.

Bu kişilerden 9'u ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, geri kalan 20 kişi adliyeye sevk edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious