Günaydın Muş'tan iddialara itiraz

Günaydın Muş'tan iddialara itiraz.7958
  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00
  • Güncelleme : 12.09.2015 / 20:46:33

Sitemizde yer alan 'Muş'ta 36 memur rüşvetten gözaltında' başlıklı haberde adı geçen Günaydın Muş Gazetesi Yazı İşleri Müdürü kendileri ile ilgili iddialara karşı çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Günaydın Muş Gazetesi7nin Yazı İşler Müdürü Fatih Alanbay' sitemizde çıkan haberle ilgili şu açıklamayı gönderdi:

Bugün www.haberaktuel.com. İnternet haberleri sunan sitenizde, “Van’da 36 memur rüşvetten gözaltında” başlığında servis yapılan haberde Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olduğum ‘Günaydın Muş Gazetesi’ yapılan operasyonun müsebbibi olarak yansıtıldığından bu bilgi notunu yazma gereği duydum.

Günaydın Muş Gazetesi, 05 Eylül 2005 tarihinde yayın hayatına başlamış, günlük, siyasi bir gazetedir.

Sevrsi yapılan ve kaynağının Cihan Haber Ajansı olduğunu öğrendiğim haberde, yaklaşık beş ay kadar önce gazetemizde ‘KAMU KURUMLARI TARAFINDA YAPILAN İHALELERDE USULSÜZLÜK YAPILDIĞI ŞEKLİNDE’ bir haber yayınlandığından söz edilmiştir. Ve gazetemizin sözde yaptığı bu haber üzerine Muş Cumhuriyet Başsavcılığı’nın adı geçen ‘Beyaz Lale 1’ operasyonunu başlattığından bahsedilmiştir.

Oysa ki, Günaydın Muş Gazetesi’nin yaklaşık beş ay önce yaptığı haber, Muş Valisi İbrahim Özçimen’in, “Muş’ta yapılan ihalelerde anlaşmalar ve tehditler söz konusudur” beyanatını içermektedir.

Şu nokta iyi anlaşılmalıdır ki; adı geçen ve aralarında işadamları ve bürokratların bulunduğu 36 kişinin göz altına alındığı ‘Beyaz Lale 1 operasyonunun tahkikatı’ gazetemizde Vali İbrahim Özçimen’in beyanatlarına dayanan haberin yayınlanmasından çok daha önce başlatılmıştır.

Bu nedenle gazetemizin haberi üzerine operasyon yapıldığı haberi alenen bu güne kadar ciddi yayın politikası ile kamuoyu nezdinde takdir toplayan gazetemizi hedef haline getirmek isteyen bazı art niyetli kişilerin yanlış bilgilerinden ibarettir.

Öte yandan, aynı haberde tutuklandığı söz edilen Abdulbari Vural da gözaltına alınmamış veya tutuklanmamıştır.

Önemle bilgilerinize sunulur.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious