Rüşvete suçüstü operasyon yapıldı

  • Giriş : 24.01.2008 / 22:22:00

Bulgaristan'da 2 üst düzey bürokrat, polis operasyonu sonucu rüşvet alırken suçüstü yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İçişleri Bakanlığından edinilen bilgiye göre, kara yollarıyla ilgili ''Avrupa Fonlarını Değerlendirme Ajansı''nın Başkanı Lübomir Lilov ile Başkan Yardımcısı İvan Vladimirov Hemus, otoyolu yakınındaki bir arazi sahibinden arazinin iskana açılması karşılığı toplam 50 bin Leva (yaklaşık 25 bin Avro) rüşvet istedi.

Arsa sahibinin durumu polise bildirmesi üzerine 2 bürokrat takibe alındı. Lilov ve Vladimirov, bugün düzenlenen bir polis operasyonuyla istedikleri rüşvetin ilk bölümü olan 25 bin levayı alırken suçüstü yakalandı. Polis, Lilov'un daha önce de başka kişilerden rüşvet aldığının tespit edildiğini ve ortaya çıkarılan yolsuzluk olayının boyutlarının daha da büyüyebileceğini açıkladı.

Bu arada, Başbakan Sergey Stanişev de rüşvet skandalı üzerine bir açıklama yaparak, yolsuzluk olaylarının üzerine sonuna kadar gidileceğini söyledi. Devlet memurları ile bürokratlara görevlerini sorumluluk içinde ve yasalara uygun olarak yerine getirmeleri çağrısında bulunan Stanişev, ''Rüşvet ve yolsuzluk olaylarına adları karışanlar hiç bir şekilde affedilmeyecektir. Yolsuzlukla sonuna kadar mücadele edeceğiz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious