Rüşvette 'Biri Bizi Gözetliyor' devri

Rüşvette 'Biri Bizi Gözetliyor' devri.9986
  • Giriş : 24.10.2008 / 08:12:00

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı'nın Türkiye genelinde tapu sicil müdürlüklerinde başlattığı kamera sistemi, Edirne'nin Keşan ilçesinde de uygulamaya geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Keşan Kaymakamı Abdülkadir Karataş, Bayındırlık İskan Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün Türkiye genelinde başlattığı uygulamanın şeffaf ve açık hizmet anlayışının bir göstergesi olduğunu belirtti. Bu kapsamda Keşan'da da faaliyete geçen uygulama ve yerleştirilen kameraların, merkezi sistemden görülüp gözleneceğini kaydeden Karataş, vatandaş ile hizmet verecek tapu memurları ile kamu personelinin çalışmalarının yakınen izlenmesinin sağlanacağını bildirdi.

Bundan sonra tapu idarelerinde vatandaşın müracaatından değerlendirme ve sonuçlandırma aşamasına kadar tüm çalışmaların bizzat izleneceğinin altını çizen Karataş, "Bu da açık, anlaşılabilir ve hesap verilebilir bir kamu hizmetinin göstergesidir. O nedenle uygulamayı memnuniyet verici bir gelişme olarak takdirle karşılıyoruz" dedi.

Öte yandan Keşan Tapu Sicil Müdürü Raziye Muslu, "Tüm çalışmalarımız şeffaf bir şekilde izleniyor. 'Tapu dairelerinde rüşvet alınıyor' imajı da böylece ortadan kalkmış olacak. Vatandaş da, çalışan memur da kendine çeki düzen vererek, işler daha sağlıklı yürüyecek" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*