Rusya: Biz inek değil, Rus ayısıyız!

Rusya: Biz inek değil, Rus ayısıyız!.19036
  • Giriş : 15.08.2008 / 23:08:00
  • Güncelleme : 15.08.2008 / 23:16:34

Rusyalı yetkilinin sözleri şaşırttı: Biz inek değil, Rus ayısıyız!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rusya'nın NATO Temsilcisi Dimitri Rogozin, Gürcistan'daki çatışma nedeniyle Moskova'yla bağların kesilmemesi uyarısında bulunarak, bunun "iki tarafa da zarar vereceğini" kaydetti.

Rogozin, ABD'ye, Rusya-NATO Konseyi'ni "yıkmakla tehdit ettiği" suçlamasında bulundu.

Dimitri Rogozin, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Medya kanalıyla Amerikalıların, Rusya'yı cezalandırmak için NATO-Rusya Konseyi'ni yıkma tehdidinde bulunduğunu görüyoruz. Ama NATO-Rusya Konseyi'ne kimin ihtiyacı var? Bu herkesin ortak çıkarı..." diye konuştu.

"AVRUPA'NIN KUZEYİNDE İRAN YOK, RUSYA VAR"

ABD'nin Polonya'yla imzaladığı füze kalkanı projesiyle ilgili görüşlerini de yineleyen Rogozin, bu projenin hedefinin Rusya olduğunu tekrarladı. Rogozin, "Avrupa'nın kuzeyinde İran yok, ama orada Rusya var. Bu sistem, başından beri Rusya'nın nükleer varlığının etkisizleştirilmesini amaçlıyor" dedi.

"BİZ İNEK DEĞİL, AYIYIZ"

Dimitri Rogozin, Rusya'nın Gürcistan'a müdahalesinin, Batı'ya Moskova'yı "hafife almamaları gerektiğini gösterdiğini" söyledi.

Rogozin, "Bizi eleştirenler, bir ineğe 'seni parçalayıp yutacağız çünkü açız' diyen bir kurda benziyor. Ancak, biz inek değil, Rus ayısıyız" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*