Rusya' da yolcu otobüsüne saldırı

Rusya' da yolcu otobüsüne saldırı.10421
  • Giriş : 31.10.2007 / 12:55:00

Rusya'nın başkenti Moskova'nın bin kilometre güneybatısında yer alan Talyati şehrinde bir yolcu otobüsünde meydana gelen patlamada 8 kişinin öldü, 45 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yetkililer, olay hakkında soruşturma başlatıldığını ve saldırının "bir terör eylemi" olduğunu belirtti.

Rus haber ajanslarından edinilen bilgiye göre Talyati şehrinde şehir içi ulaşım yapan bir yolcu otobüsünde meydana gelen patlamaya, otobüse daha önce yerleştirilen bir bomba düzeneğinin neden olduğu kaydedildi. İncelemelerin terör saldırısı olarak görüldüğü ve bu yönde soruşturmaların başlatıldığı kaydedildi.

Yerel saatle 07.17'de meydana gelen patlamada ilk açıklamalarda saldırının gaz sıkışması sonucu meydana gelebileceği üzerinde durulmuştu. Daha sonra yapılan incelemelerde MAZ model otobüsün gaz ile çalışmadığını dolayısıyla gazdan patlama meydana gelme olasılığının olmadığı kaydedildi. Patlama anında çevredeki iş yerlerinin camlarının kırıldığı ve 45 yaralıdan 25'inin otobüsün dışında bulunan insanlar olduğu ifade edildi. İkisi ağır olan yaralılar hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili araştırmalar devam ettiği kaydedildi.

Talyati şehrinde 700 bin kişi yaşıyor. Rus araba markası Ladaların üretildiği Rusya'nın en büyük otomobil fabrikası Avtovaz'da bu şehirde bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious