Rusya Devlet Başkanı Vadimir Putin Bakü'de

  • Giriş : 21.02.2006 / 00:00:00

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, iki günlük ziyaret için kalabalık bir heyetle bugün Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İki devlet başkanı fuarı gezerek katılımcı şirket temsilcilerinden bilgi aldı.
Putin, daha sonra Rus sanatçıların rol aldığı kültürel etkinliklere katıldı. Putin'İn Bakü ziyaretinde yüksek güvenlik önlemleri dikkat çekiyor. Azeri korumalarla birlikte putin'İn kendi korumaları da kimseye göz açtırmıyor. Devlet Başkanlarını takip eden çok sayıda basın mensubu ise korumaların işini zorlaştırıyor.

Bu arada Bakü'deki "Rusya Fuarı"na 170 Rus firması katılıyor. Fuarda Rusya!da üretilen ve sanayiinin bütün dallarını kapsayan teknik araç gereçler ve hammaddeler görücü yüzüne çıkıyor. 2005 yılında Azerbaycan'la Rusya arasındaki ticaret devriyesinin 1 milyar doları aştığını dikkate alan iki ülkenin işadamları bu rakamı daha da yükseltmek istiyor. Bu amaçla yakın bir zamanda Bakü'de 'Rusya İş Merkezi'nin de temeli atılacak. Merkezin en az 150 milyon dolara mal olacağı söyleniyor.

Bakü'de açılan fuarda sanayi ile birlikte Rusya'da yaşayan tüm halkların kültürel zenginliklerini aksettiren bir bölüm de bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious