Rusya: Renkli devrime izin yok!

Rusya: Renkli devrime izin yok!.13297
  • Giriş : 20.05.2017 / 08:17:00
  • Güncelleme : 20.05.2017 / 08:18:12

Rusya'dan olası bir renkli devrim hareketi ile ilgili açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rusya'da yabancı istihbarat servislerinin renkli devrim için hazırlık yaptığı iddia edildi. Konuya ilişkin açıklama yapan Rusya Güvenlik Konseyi Başkanı Nikolay Patruşev, böyle bir devrime asla müsaade etmeyeceklerini belirtti.

Rusya'nın resmi yayın organı Rossiyskaya Gazeta'ya demeç veren Patruşev, Batılı ülkelerin Rusya'da renkli devrim senaryosunu uygulamaya koyma umutlarını halen koruduğunu söyledi.

Bu ülkelerin çeşitli sivil toplum kuruluşlarına sponsorluk yaptığını ve protestolara yol açmaya çalıştığını kaydeden Patruşev, "Renkli devrimler, demokratikleşme bahanesi altında ülkelerin egemenliğine son vermek isteyen bazı devletlerin başvurduğu geleneksel bir siyasi araç. Ancak Rusya'da durumun kontrolümüz altında olduğunu vurgulamak istiyorum. Kolluk kuvvetleri ve istihbarat servisleri, çeşitli provokasyonların ve yasadışı eylemlerin önlenmesi konusunda büyük deneyim kazandı" ifadelerini kullandı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin de daha önce renkli devrimleri bazı yıkıcı güçlerin kullandığı ana araç olarak nitelendirmişti.

SPUTNİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*