Rusya silahtan 6 milyar dolar bekliyor

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

Rusya'nın 2006 yılında silah ve askeri malzeme satışından elde edeceği gelirin yaklaşık 6 milyar dolar civarında olmasının beklendiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Rus haber ajansları Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dün Rusya Askeri ve Teknik İşbirliği Komisyonunda yaptığı konuşmada, Rus askeri teçhizatına dünyadan büyük talep olmasının memnuniyetini yaşadıklarını, yıl sonunda kadar 6 milyar dolarlık silah ve askeri malzeme satışının olmasını beklediklerini söylediğini duyurdular.

Rus devlet silah şirketi Rosoboronexport da yaptığı açıklamada, önceliklerinin silah satılan coğrafyaların genişletilmesi ve bölgesel pazarlardaki Rus silah ve askeri teçhizatının miktarını artırmak olduğunu kaydetti.

Rus haber ajansı RİA Novosti, Rosoboronexport'un Çin ile uçak gemilerinden kalkış ve iniş yapmaya müsait tek kişilik uçak modeli olan 50 adet Su-33 tipi uçak satışı görüşmelerinin tamamlanma aşamasında olduğunu belirterek, uçakların toplam fiyatının da 2 buçuk milyar dolar civarında olduğunu duyurdu.

Ria-Novosti Çin ile yapılan görüşmelerin başarılı olması halinde, bunun Rusya'nın şu ana kadar yapmış olduğu en büyük ikinci silah satışı sözleşmesi olacağını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious