Rusya'da 150 rubleye sanal dua

Rusya'da 150 rubleye sanal dua.12338
  • Giriş : 05.05.2008 / 23:03:00
  • Güncelleme : 05.05.2008 / 23:11:12

Rusya Ortodoks kilisesi modern teknolojiyi hizmete sokarak e-mail ve mesajla talepte bulunulması halinde duada bulunuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yaşayan ya da ölenler için yapılacak duaların bedeli 150 ruble (6,3 dolar) yine sanal dünyada ödenebiliyor.

İzvestiya gazetesinin haberine göre, Rusya'nın kuzey bölgesinde bulunan Valaam Manastırı'nın başlattığı uygulamaya göre sabah ayinlerinde dua isteyen ölü ya da diri şahıs için 40 gün boyunca dua edilecek. Duanın bedeli olan 150 ruble de yine kilisenin internet sayfasından kredi kartı ile ödenebilecek. Ödemenin onaylanmasının ardından talep edilen dua da işleme konuyor.

Yine Vladimir bölgesinde bir başka manastırda da benzer uygulama ile sanal dua programını başlattı. Açıklamada bulunan Rusya Ortodoks kilisesi yetkilileri uygulamaya karşı olmadıklarını, ancak dolandırıcılara karşı da dikkatli olunması istendi. Moskova Patriarklığı sözcüsü Mihail Prokopenko inananların kiliseye bi zatihi gelerek talepte bulunmalarının en doğru yol olacağını söyledi. Moskova Teoloji Akademisi'nden Aleksey Osipov da kilisenin uygulamasına destek vererek, "Eğer insanlar kiliseden bu şekilde bir hizmet almak istiyorlarsa buna mani olacak herhangi bir durum yok" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious