Rusya'da 3 bin 200 fare istihdam edilecek!

Rusya'da 3 bin 200 fare istihdam edilecek!.7009
  • Giriş : 15.03.2008 / 16:26:00

Elinde hemen teslim 3 200 adet dişi beyaz faresi bulunan varsa onu hemen nakit paraya çevirebilir çünkü nakit ödeme yapacak müşteri hazır. Kim 21 bin dolar istemez ki!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le birlikte üst düzey yönetimi korumakla görevli Federal Güvenlik Birimi, üç bin 200 adet beyaz fare alımı yapacaklarını, bunun içinde 500 bin ruble (21 bin dolar) ödemeye hazır olduklarını duyurdu. Binlerce nükleer silah, gizli servis ve elit güvenlik birimleri ile korunan Kremlin'in farelerden küçük bir Ordu kuracak olması spekülasyonlara neden oldu. Kimilerine göre fareler Kremlin'de yaşayan devlet sembolü şahinler için yem olacak, kimilerine göre de zehirlenme ve tehlikeli gazların belirlenmesinde kullanılacak.

Rusya son günlerde Kremlin'de güvenlik amacı ile istihdam edilecek fareleri tartışıyor. Kremlin güvenlik servisinin talep listesine göre 18 gramdan büyük olmayan üç bin 200 beyaz fare satın alınacak. Farelerin dişi olması gerekiyor. Ancak alıcı makam farelerin hangi amaçla kullanılacağı konusunda bilgi vermedi. Komsomolskaya Pravda'ya göre fareler üst düzey yöneticilerin yemeklerini test etmek için kullanılacak.

Beyaz fare hikâyesinin peşine düşen Reuters haber ajansı Kremlin'in güvenliği ile görüşmesinde elde ettiği cevap şu: "Satın alınması istenmişse demek ki ihtiyaç var." Kaynak Kremlin'de bulunan şahinlerin beslenmesi için fare satın alındığı ile ilgili spekülasyonları reddederek, daha önemli gerekçelerin olması gerektiğini söyledi. Bazı Rus basınına göre beyaz fareler zehirlenme ya da tehlikeli gazların belirlenmesinde kullanılacak. Hükümetin resmi web sitesinde yer alan alım raporuna göre Kremlin beyaz fareler için 21 bin dolar ödeyecek.

ERMİTAJI DA KADROLU 50 KEDİ KORUYOR

Rusya'nın St. Petersburg kentinde bulunan dünyanın en ünlü müzelerinden Ermitaj'ın korunması için de kadrolu elli kedi istihdam ediliyor. Bini aşkın salonda 2,5 milyon eserin sergilendiği müzenin farelerden korunması için 50 kadrolu kedi görev yapıyor.

Müze yetkilileri diğer müzeler gibi 250 yıllık tarihi binanın farelerle başının dertte olduğunu, bunun için de binanın bodrum katında yaşayan kadrolu kedilerle çözüm ürettiklerini söylüyor. İki müze görevlisi de kedilerin bakım ve beslenmesinden sorumlu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious