Rusya'da bayraklar yarıya indirildi

  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 21 Mart gününü yaşanan acı olaylar nedeni ile 'yas günü' ilan etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kremlin Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada Kemerova bölgesinde bulunan Ulyanovskaya kömür madeni patlaması, Samara havalimanında Tupolev Tu-134 tipi yolcu uçağı kazası ve Krasnodar bölgesinde bulunan huzurevinde çıkan yangında bir çok insanın hayatını kaybettiği belirtilerek 21 Mart 2007'nin yas günü ilan edildiği açıklandı.

Rusya'da bayraklar yarıya indirilirken, televizyon ve radyolarda eğlence programları iptal edildi. Putin hayatlarını kaybedenlerin ailelerine sabır ve metanet diledi.

Kemerova, Samara ve Krasnodar bölgeleri olayların araştırılması için komisyonlar oluşturdu. Oluşturulan komisyonlar kazalarda hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına yardımların ulaştırılması ve yaralıların tedavileri için de gerekli önelemlerin alınmasını üstlendi.

Son raporlara göre Ulyanovskaya kömür madeninde ölenlerin sayısı 106'ya ulaşırken, Krasnodar bölgesi Kamyshevatskaya kasabasında huzurevinde çıkan yangında da 62 kişi hayatını kaybetti ve 35 kişi ağır yaralı. Surgut'dan Belgorod'a doğru hareket eden yolcu uçağında meydana gelen kazada ise 6 kişi hayatını kaybetti ve 21 yolcu hastaneye kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious