Rusya'da imam öldürüldü!

  • Giriş : 26.09.2006 / 00:00:00

Rusya'nın Kislovodsk bölgesinde bir cami imamının dün gece uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Rus haber ajansı RİA Novosti, Kislovodsk kentindeki camilerden birinde imamlık yapan Ebubekir Kurdjiev'in dün gece evinin kapısının önünde ölü bulunduğunu duyurdu. Olay yerinde iki adet cep telefonu ve bir silah bulunurken, silahın imama ait olduğu açıklandı.

Polis, imamın sırtından aldığı kurşun yarasıyla hayatını kaybettiğini belirterek, bu yüzden intihar olasılığını düşünmediklerini kaydetti. İmam Kurdjiev'in komşuları da herhangi bir silah sesi duymadıklarını belirterek, Kurdjiev'in yerde hareketsiz şekilde yattığını görünce ambulans çağırdıklarını kaydettiler.
Bu arada, imamın öldürüldüğü gece görevli bir polis ekibinin "dur" ikazına uymayan iki kişiden birinin açılan polis ateşi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi. Güvenlik güçleri, şüphelilerden birinin kaçmayı başardığını belirterek, bu kişilerin imam Kurdjiev'in katilleri olabileceğini kaydettiler. Karaçay-Çerkez Bölgesi Müftüsü İsmail Hacı Berdiyev de yaptığı açıklamada, Kurdjiev'in camideki faaliyetleri nedeniyle öldürüldüğünü ileri sürerek, Kurdjiev'in 2 gün önce kendisine kimliği belirsiz kişilerden tehdit aldığını söylediğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious