Rusya'da kaçırılan uçak yere indi

Rusya'da kaçırılan uçak yere indi.10855
  • Giriş : 24.10.2008 / 17:58:00
  • Güncelleme : 24.10.2008 / 18:28:33

Sarhoş yolcunun havada etkisiz hale getirildiğini ve uçağın Moskova'daki Vnukova havalimanına indiğini bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rusya'da iç hat seferi yapan bir yolcu uçağının kaçırıldığı iddia edildi.

Rus İnterfaks haber ajansının bir güvenlik kaynağına dayanarak verdiği habere göre, hava korsanları uçağın Viyana'ya götürülmesini istedi.

Ria Novosti haber ajansı da sarhoş olduğu belirtilen yolcunun havada etkisiz hale getirildiğini ve uçağın Moskova'daki Vnukova havalimanına indiğini bildirdi.

Ajansa açıklamada bulunan kaynak, "Saat 17.20'de Adler-Moskova seferi yapan uçağa bir yolcu tarafından kaçırılma girişiminde bulunuldu. Korsan, uçağın Vnukova havaalanı yerine, Viyana'ya indirmeyi talep etti. Uçağın programa göre saat 17.45'te Vnukovo havaalanına inmesi gerekiyor." dedi. İddia henüz Rus resmi yetkililer tarafından doğrulanmadı.

Uçakta 130 kişinin bulunduğu kaydediliyor. Havalimanına ambulans gönderilerek güvenlik önlemleri artırıldı. Ajans edindiği bilgiye göre mürettebatla bağlantı kurulduğunu uçakta kontrolün sağlandığını kaydetti. Kaynak ajansa, "Uçak kaçırma girişiminde bulunan korsan sarhoş bir yolcu." bilgisini de verdi. Soçi havalimanından bir yetkili de ajansa verdiği bilgide korsanın havada etkisiz hale getirildiği bilgisini doğruladı.

Interfax'ın haberine göre Adler-Moskova seferini yapan bir uçak yerel saatle 17.20'de kaçırıldı. Uçaktaki yolculardan birinin önce "Allah-ü Ekber" diye bağırdığı ardından da, uçağın yönünü Avusturya'nın başkenti Viyana'ya çevrilmesini istediği iddia edildi. 

Karadeniz kıyısında bulunan Adler kentinde ağırlıklı olarak Müslüman nüfusun oturduğu belirtiliyor.

Ancak resmi yetkililer uçağın kaçırıldığı yönündeki haberleri doğrulamadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*