Rusya'da öldürülen Türk'ün katil zanlısı yakalandı

  • Giriş : 25.01.2008 / 09:20:00

Rusya'nın Sibirya bölgesindeki Novosibirsk kentinde 10 Ocakta öldürülen inşaat işçisi Fatih Mehmet Esen'in katil zanlısının yakalandığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rus haber ajansı RİA Novosti, Novosibirsk'teki bir polis yetkilisine dayanarak, katil zanlısının 17 yaşındaki bir lise öğrencisi olduğunu duyurdu.
Polis, 48 yaşındaki inşaat işçisi Esen'in başına vurulan sert bir cisimle öldürüldüğünü açıklamış ve cinayetin ırkçı nefretten kaynaklanmış olabileceğine dikkati çekmişti.
Kentteki bir Türk şirketinin inşaatında çalışan Esen, alışveriş yaptığı marketten çıktıktan sonra sokak ortasında uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.
Novosibirsk polis sözcülerinden Maina Kinjalova da yaptığı açıklamada, katil zanlısının 17 yaşında lise 10. sınıf öğrencisi olduğunu, arkadaşlarıyla dolaşırken karşılaştığı Esen'i, elindeki sopayla başına vurarak öldürdüğünü kaydetti.
Zanlının yakında mahkemeye çıkarılacağını belirten Kinjalova, cinayetin muhtemelen ırkçı nedenlerle işlendiğini, ancak kesin sonucun mahkemede ortaya çıkacağını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious