Rusya'da sarhoş yolcu uçak kaçırdı

Rusya'da sarhoş yolcu uçak kaçırdı.13032
  • Giriş : 10.01.2008 / 15:39:00

Rus hava yolları Aeroflot'a ait uçağı kaçırdığını söyleyen sarhoş bir yolcunun, uçaktaki diğer yolcular tarafından etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Aeroflot Basın Sözcülüğü tarafından Rus haber ajansı RİA Novosti'ye yapılan açıklamada, Rusya'nın Kaliningrad bölgesinden dün gece Moskova'ya hareket eden uçağa sarhoş halde binmesine müsaade edilen bir yolcunun, uçak havalandıktan sonra taşkınlık yapmaya başladığı kaydedildi.

Kalkıştan kısa süre sonra uçaktakileri rahatsız eden sarhoş yolcu, bir süre sonra hızını alamayıp uçağı kaçırdığını söyledi. Uçağı kaçırdığını açıklamasının ardından kabin görevlilerinden birine saldıran bu kişi, uçaktaki yolcular tarafından etkisiz hale getirilip, elleri bağlanarak uçağın tuvaletine kilitlendi.

Yolculuğunu uçağın tuvaletinde tamamlayan sarhoş yolcu, daha sonra Moskova Şeremetyevo polisi tarafından gözaltına alındı.

Rusya'da sarhoş yolcular uçuşlarda sık sık sorunlar yaşanmasına neden olurken, geçen yıl St. Petersburg'dan Dalaman'a giden bir yolcu uçağı da aşırı alkol alan bir grubun kavga etmesi yüzünden rotasını değiştirip St. Petersburg'a dönmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious