Rusya'da uçak biletleri zamlanabilir

Rusya'da uçak biletleri zamlanabilir.10855
  • Giriş : 23.01.2009 / 14:16:00

Dünya genelinde petrol fiyatları düşerken, petrol üreticisi Rusya'da, uçak bilet fiyatlarının yükselebileceği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rus Moskovskiy Komsomolets gazetesinde yayımlanan haberde, Rus hükümetinin uçak yakıtı fiyatını özellikle düşürmeye çalıştığı ve bunu kısmen başardığı belirtilerek, ''Eylül ayından beri bir ton uçak yakıtı fiyatında 3-4 bin dolarlık indirim yapıldı. Moskova'da benzin fiyatlarındaki indirim yüze 30'a ulaşmasına rağmen, biletlerin fiyatlarında hiçbir düşüş olmadı'' denildi.

Moskova'da faaliyet gösteren turizm şirketleri, rublenin dolar karşısında değer kaybetmesinden dolayı uçak bilet fiyatlarının daha arttığına dikkati çekerek, bu yüzden birçok charter seferinin iptal edildiği ve turistlerin tarifeli uçak kullanmak zorunda kaldığını kaydettiler.

Turizmciler, ekonomik kriz yüzünden zor dönemden geçen sektörün bu gelişmeden dolayı tur fiyatlarını da yükseltmek zorunda kaldığını ifade ettiler.

Gazeteye açıklama yapan bir seyahat acentası yetkilisi, Rusya'da Air Union adlı uçak şirketinin iflas etmesinin ardından sektördeki rekabetin zayıfladığını belirterek, bu iflasın ardından diğer uçak şirketlerinin, fiyatlarını anında yükselttiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*