Rusya'dan NATO'ya uyarı!

Rusya'dan NATO'ya uyarı!.9051
  • Giriş : 18.08.2008 / 21:11:00

Rusya'nın NATO Daimi Temsilcisi Büyükelçi Dimitriy Ragozin, NATO müttefiklerinin Kafkaslardaki krize "dengesiz" bir yaklaşım sergilememeleri çağrısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

NATO Konseyi'nin dışişleri bakanları düzeyinde, yarın, Brüksel'de yapacağı olağanüstü toplantı öncesinde konuşan Ragozin, İttifak'tan çıkacak mesajları çok iyi analiz edeceklerini, bunların gerçeklerden uzak görülmesi halinde NATO ile işbirliğinin "kalitesinin korunamayacağını" söyledi.

"Mihail Saakaşvili'nin bir melek olduğunun söylendiğini duymak istemediklerini" ifade eden Ragozin, Gürcistan Devlet Başkanı'nı, Hitler, Musolini, Saddam Hüseyin ve Stalin gibi isimlerle mukayese etti.

Geçen hafta NATO-Rusya Konseyi'nin olağanüstü toplanması için çağrıda bulunan ancak talebi geri çevrilen Rogozin artık bu istekte olmadıklarını belirterek, ABD'yi eleştirdi.

NATO kaynakları, önümüzdeki günlerde NATO-Rusya Konseyi toplantısı öngörülmediğini belirttiler.

NATO Konseyi'nde müttefiklerin, Gürcistan'a ve bu ülkenin toprak bütünlüğüne destek mesajı verecekleri biliniyor, ancak "sataşkan" olarak nitelendirilen Rusya'ya karşı orta ve uzun vadede nasıl bir strateji izlenmesi gerektiği konusunda uzlaşmazlık gözlemleniyor.

NATO'ya katılım adaylığı askıda tutulan Gürcistan'ın bu durumunun değişmeyeceği, aksine, son gelişmelerin söz konusu adaylığın sürecini uzatabileceği ifade ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*