Rusya'dan tur operatörlerine uyarı!

Rusya'dan tur operatörlerine uyarı!.18245
  • Giriş : 21.07.2008 / 22:23:00

Rusya, Rus turistlerin mağduriyetini önlemek için yükümlülüğünü yerine getirmeyen tur operatörlerine hapis cezası verilebileceği uyarısında bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Mutko, Rus İzvestiya gazetesine yaptığı açıklamada, özellikle Türkiye'deki Rus turistlerin tur operatörleri yüzünden mağdur olduğu olayların ardından bu konuda denetim düzenlemeler yaptıklarını belirterek, ''Başbakan Vladimir Putin'e bu hafta sonuna kadar turizm alanında faaliyet gösteren firmaların denetimini güçlendirecek önlemler paketini bu hafta sonuna kadar sunacağız'' dedi.

Önlemler arasında yükümlülüğünü yerine getirmeyen operatörlere hapis cezası verilmesinin de bulunduğunu kaydeden Mutko, ''Türkiye'ye gelince, bu ülke ile çalışan çok büyük turizm operatörleri bile güvenilir olmayan şirketler ile ortaklık kurabilirler. Önümüzdeki günlerde Türkiye'nin Moskova Büyükelçisi ve Turizm Bakanı ile bir araya gelerek bu konuyu ele alacağız. Benzer olayların bir daha tekrarlanmaması için önlemler alınmasını isteyeceğim'' ifadesini kullandı.

İzvestiya, Türkiye'ye tatile gönderilen Rus çocukların oteldeki rezervasyonları onaylanmayınca çocukların sokakta aç şekilde beklediklerini ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*