Rütbeler hanımlardan

  • Giriş : 30.06.2006 / 00:00:00

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 29 personel, bir üst rütbeye terfi etmeye hak kazandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Polisevinde düzenlenen rütbe terfi törenine Vali Yusuf Yavaşcan'ın yanı sıra çok sayıda mahalle muhtarı da katıldı.

Tören, verilen kokteylle sona ererken Emniyet Müdürlüğü rütbesinden bir üst rütbeye terfi eden Alladdin Akbaş'ın yeni rütbesi Vali Yusuf Yavaşcan, Reşat Demiray Çavdar'ın rütbesi ise Emniyet Müdürü Kutlay Çelik tarafından takıldı.

Terfi töreninde takılan apoletlerle Alaadin Akbaş, ikinci sınıf emniyet müdürlüğünden birinci sınıf emniyet müdürlüğüne yükselirken Reşat Demiray Çavdar da üçüncü sınıf emniyet müdürlüğünden ikinci sınıf emniyet müdürlüğüne yükseldi.

2 kişinin dördüncü sınıf emniyet müdürlüğünden üçüncü sınıf emniyet müdürlüğüne yükseldiği törende 4 emniyet amiri de dördüncü sınıf emniyet müdürlüğüne terfi etti.

16 başkomiser emniyet amirliğine, 3 komiser başkomiserliğe ve 2 komiser yardımcısı da de komiser rütbesine yükseldi.

Törende yaptığı konuşmasında "Yaşamınızdan, ailenizden fedakarlık ettiğiniz süre içerisinde bu rütbeye hak kazanabiliyorsunuz."diyen Şanlıurfa Emniyet Müdürü Kutlay Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü : "Her alınan rütbede, Ne zaman emniyet müdürü olacağım? diyorsunuzdur mutlaka. Onu hiç istemeyin, ben keşke geriye dönebilsem, komiser yardımcısı olabilsem, keşke şube müdürü olarak kalabilseydim. Emniyet müdürü olduğunuz gün, hayatınız boyunca istediğiniz bu rütbeyi aldığınız gün, geçmişi çok arayacaksınız. O nedenle, şu andaki bulunduğunuz rütbedeki yaşamınızı çok iyi değerlendirin. Emniyet müdürü olduğunuzda kendinize zaman ayıramazsınız. Sorumluluğunuz fazlalaşacak"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious