Rütbeli asker çetesi çökertildi

  • Giriş : 20.07.2007 / 13:22:00

Zincirleme çete operasyonları sürüyor. Jandarma iç temizlik yaptı. 22 kişi gözaltına alınırken bunlardan 8'i rütbeli jandarma görevlisi..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde düzenlenen operasyonda 'suç işlemek için örgüt kurmak, örgüte üye olmak, rüşvet almak, rüşvet vermek, rüşvete aracılık etmek ve evrakta sahtecilik' suçlarını işledikleri iddiasıyla, aralarında 8 rütbeli jandarma görevlisinin de bulunduğu 22 kişi gözaltına alındı.

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, yapılan bazı ihbarlar üzerine soruşturma başlatıldığını ve soruşturma sırasında elde edilen belgeler ile deliller doğrultusunda 'suç işlemek için örgüt kurmak, örgüte üye olmak, rüşvet almak, rüşvet vermek, rüşvete aracılık etmek ve evrakta sahtecilik' suçlarını işledikleri şüphesiyle aralarında 8 rütbeli jandarma görevlisinin de bulunduğu toplam 22 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

Yıldırım, olayda isimleri geçen ve henüz yakalanamayan kişilerin de aranmasına devam edildiğini belirterek, gözaltına alınanların adreslerinde yapılan aramalarda ele geçirilen çok miktarda kaçak eşya, para, altın ve dövize el konulduğunu kaydetti.

Yıldırım, soruşturmanın genişletilerek devam ettiğini ve soruşturmaya ilişkin gizlilik kararı alındığını da bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious