Rüyalarımı geri verin

  • Giriş : 12.08.2006 / 00:00:00

Rüyaları çalınan Sancak Haber Aktüel’e başvurdu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ulusal televizyon kanallarında ve gazetelerde “Rüyalarının Çalındığı” haberinin doğru dürüst yayınlanmadığını ileri süren Sancak, bu konuda kamuoyu oluşturmak için Haber Aktüel’e başvurduğunu söyledi.

İddiasının tamamen gerçek ve doğru olduğunu ifade eden Hasan Sancak, bilgilerin doğruluğunu noter tasdikli rüyası ile ispat ettiğini belirtiyor.

“Alaçamlı halk şairi, reklâm yazarı, eğitimci, gazeteci, Hasan Sancak’ın gördüğü rüyaları notere onaylatan, düşünde reklâm senaryoları gören dünyadaki “ilk-tek kişi” olduğunu ve bu reklâm senaryolarının Coca Cola- Blendax- Turkcell - Mavi Jeans tarafından çalındığını biliyor musunuz?” diye hem kendini tanıtan hem de alenen söz konusu markaları şikâyet eden Sancak’ın Haber Aktüel’e gönderdiği şikâyet mesajını aynen yayınlıyoruz.

İŞTE HASAN SANCAK’IN HABER AKTÜEL’E BİLDİRDİĞİ ŞİKAYET MESAJI

“Orta Karadeniz Bölgesi’nin en şirin ilçelerinden biri olan, yeşille mavinin kucaklaştığı turistik Samsun’un Alaçam İlçesinden en derin saygı ve sevgilerimi sunarım. Adım Soyadım Hasan Sancak’tır. 50 yaşındayım. Nagehan isminde bir kızım, Alp Cihan ve Boğaç Han isminde de iki tane erkek çocuk sahibiyim. O’ dur, Onlar Analarımız, Benim Annem Melekti isimli üç tane şiir kitabım vardır. Bu kitaplarımla birlikte basıma hazır 40 tane şiir kitabım ve 4000 tane şiirim okuyucularla buluşmayı bekliyor. 1 Aralık 2000’de gördüğü rüyayı Notere onaylatan dünyadaki ilk kişiyim. Şimdiye kadar şiir kitaplarım, NOTER ONAYLI RÜYALARIM, Notere onaylattığım “Televizyonlar İçin 300’e yakın İlginç Yarışma ve reklâm senaryolarım ile kamuoyunun gündemine geldim. Notere onaylattığım 20 tane reklâm senaryom ile birlikte, yazmış olduğum 400 tane alternatif reklâm senaryom bulunmaktadır. Bu reklâm senaryolarımın 40 tanesi rüyadır. Notere onaylanan 8 tane rüya reklâmım vardır. Bu rüya reklâm senaryolarım dan 3 tanesi Mavi jeans-Coca Cola-Turkcell ve Blendax şirketleri tarafından, şahsımdan izin alınmadan, dünyada ve Türkiye’de ulusal televizyonların reklâm kuşakların da gösterilmiştir. Bunları RÜYALARIMI GERİ VERİN kitabımda da okuyucularla buluşturacağım. 22.09.2006 Cuma günü Samsun 3 Asliye Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonunda Coca Cola’yla mahkememiz olacaktır. Ben sadece şiir kitaplarımın okuyucularla buluşması ve alternatif reklam senaryolarımı kamuoyuna duyurmanın mücadelesini veriyorum. Rüya Reklâm Senaryolarımı kullanan şirketleri de protesto ediyorum. Bundan sonra İnternet üzerinde birçok yazımla karşılaşacaksınız.

Sizden, haklı olduğum davamda ilgi ve destek bekliyorum. DÜNYADA EŞİ VE BENZERİ YOK NOTER ONAYLI RÜYA BU YAZININ TAMAMI ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ REKLÂM YAZARIEĞITİMCİ-GAZETECİ HASAN SANCAK’A AİTTİR. DÜZENLEME ŞEKLİNDE İFADE TESBİT TUTANAĞI İki bin yılı Aralık ayının birinci günüdür. 1.12.2000 Aşağıda mühür ve imzası bulunan, ben Bafra 2. Noterliği NİLGÜN KURT Çakırmahmut İş hanı Kat:1 Bafra adresindeki dairemde görev yaparken, yanıma gelen ve gösterdiği Alaçam nüfusundan YENİLEME nedeni ile verilen 22.08.1989 gün ve V01–985727 numaralı fotoğraflı nüfus cüzdanı kimliğine göre Samsun ili Alaçam ilçesi Yeni cami Mah. Nüfusunda 008,5 cilt 16 sayfa 290–7 kütükte kayıtlı olup, baba isminin Yakup, anne isminin Emine olduğu ve 1956 tarihinde doğduğu anlaşılan ve hâlen Yeni cami Mah Alaçam adresinde oturduğunu ve okuryazar olduğunu söyleyen HASAN SANCAK Düzenleme şeklinde bir ifade TESBİT TUTANAĞI tanzimini istedi. Kendisini yukarıda yazılı hüviyet ile tanıdığım gibi, bu işi yapma yeteneğinin bulunduğunu ve okuryazar olduğunu gördüm. Bunun üzerine şu suretle söze başladı. Aşağıda anlatılan rüya yazısı hiçbir bilgisayar-İnternet-buzdolabı-süper market vb. şirketi tarafından tamamı ya da bir bölümü sahibinden izin alınmadan televizyon, radyoda... Reklâm hâline getirilerek seslendirilemez, oynanamaz, oynatılamaz ve yayınlanamaz. İLGİLENEN ŞİRKETLERİN DİKKATİNE!.. RÜYAMDA GÖRDÜĞÜM DÜŞ Konu: Rüyamda karnımın zil çaldığını fark ederek uyandım. Saat gece 03.00\'dı. Yataktan kalkarak mutfağa gittim. Buzdolabının kapağını açtım. İçerisinde yiyecek aradım. Ne yazık ki buzdolabında ve evde yiyecek namına hiçbir şeyin olmadığını gördüm. Açlıktan ayakta duracak dermanım kalmamıştı. Su ile karın doyurulmaz diyordum, birden aklıma misafir odasındaki bilgisayarım geldi. Hemen misafir odasına koştum. Bilgisayarımı açtım, bilgisayar faresini elime alarak, İnternet’e geçtim. Büyük bir market aramaya başladım. Uzun uğraşlar dan sonra karşıma İnternet’te büyük bir süper market çıktı. Reyonlarda ne yoktu ki, tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastırma... Canımın çektiği hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin üzerine teker teker getirerek bir bir tıkladım. Her tıkladığım yiyecek benim buzdolabına üstten dolmaya başladı. Buzdolabını süper marketten ağzına kadar doldurdum. Sevincimden havalara zıplıyordum. Kendi kendime bolluk ne güzel şey diyordum. Birden aklıma bu yiyeceklerin parasını vermediğim geldi. Doldurduğum o yiyeceklerin hesabını yapmaya başladım. Ortaya çıkan toplam rakamın maaşımı kat kat aştığını gördüm Hanımın seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman durmadan elimin ağzıma gittiğini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hâl aldığını gördüm... Yazılan bu tutanak okunması için kendisine verildi. Okudu. Yazılanların hakiki arzuları olduğunun bildirilmesi üzerine altı tarafımızdan imzalandı ve mühürlendi.

1 ARALIK 2000 İki bin yılı Aralık ayının birinci günü T.C. BAFRA İKİNCİ NOTERİ NİLGÜN KURT RESMİ MÜHÜR VE İMZA ASLININ AYNIDIR NO:1 6 8 6 2 1 ARALIK 2000 COCA COLA İÇİN NOTER ONAYLI RÜYA İLE COCA COLA’NIN BENZERLİKLERİ Coca Cola’nın Nisan 2005’te aynı anda dünya ve Türkiye’de ulusal kanalların reklâm kuşaklarında yayınlanan reklâmını seyretmişsinizdir. Benim rüyamla ilgili benzerliklerini sizin bilgilerinize de sunuyorum. Coca Cola reklâmında dünyada tek olan, son kalan rüyanın kendisidir. Coca Cola değildir. Rüya olmadan bu isim bir anlam taşımaz. O rüya da dünyada 6 milyar insandan sadece şahsıma ait olan Noter Onaylı Rüya’dır. Noter Onaylı Rüya isminden de anlaşılacağı gibi bir rüya reklâm senaryosudur Coca Cola’nın reklâm senaryosu da bir rüya reklâm senaryosudur. Ben rüyayı yattığım yerde(yatakta) görüyorum. Coca Cola’daki genç de yattığı yerde(koltukta) rüya görmektedir. Ben rüyamda yattığım yerden kalkıyorum. Coca Cola’daki genç de yattığı yerden kalkmaktadır. Ben bulunduğum yerden kalktıktan sonra bir şey arıyorum. Coca Cola’daki genç de bir şey aramaktadır. Benim bulunduğum yerden kalktıktan sonra açlık ihtiyacım olduğu anlaşılmaktadır Coca Cola’daki gencin susuzluk ihtiyacı olduğu anlaşılmaktadır. Ben açlık ihtiyacımı karşılamak için buzdolabının kapağını açıp yiyecek arıyorum. Coca Cola’daki genç buzdolabının kapağını açıp içecek aramaktadır. Ben buzdolabının içinde yiyecek bulamıyorum. Coca Cola’daki genç buzdolabının içinde içecek bulamamıştır. Aramam devam etmektedir. Coca Cola’daki gencin de araması devam etmektedir. Ben İnternete yönelip açlığımı gidermek için bir dükkân arıyorum. Coca Cola’daki genç de susuzluğunu gidermek için yürüyerek dükkân aramaktadır. Ben İnternet üzerinden yiyecek arama mücadelesini sürdürüyorum. Coca Cola’daki genç de yürüyerek çeşitli dükkânlara içecek sormaktadır. Ben uzun uğraşlardan sonra hem yiyeceğe hem de içeceğe ulaşıyorum. Coca Cola’daki genç de uzun uğraşlardan sonra içeceğe ulaşmaktadır. Ben bulunduğum yerden uyanıyorum. Coca Cola’daki genç de bulunduğu yerden uyanmaktadır. Benim “Noter Onaylı Rüya’m” eşi benzeri yoktur. Yani dünyada tektir. Coca Cola’daki genç de uyandıktan sonra tek bir Coca Cola’nın kaldığını, dünyada tek olduğunu söylemektedir. Hasan Sancak’ın İnternet adresi şöyledir.”

Görüş ve düşüncelerinizi yorum köşeme yazabilirsiniz. www.blogcu.com/noteronayliruya/ HASAN SANCAK ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ REKLÂM YAZARI (EĞİTİMCİ-GAZETECİ) TEL: 0362–621 27 79 CEP: 0–505–395 81 68 www.blogcu.com/noteronayliruya/ E-MAİL hasansancak55@hotmail.com hasansancak55@yahoo.com hasan_sancak@mynet.com Alaçam-SAMSUN”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious