Rüzgar Çetin'in talebi reddedildi!

Rüzgar Çetin'in talebi reddedildi!.16827
  • Giriş : 19.10.2016 / 13:15:00
  • Güncelleme : 21.10.2016 / 16:02:21

Rüzgar Çetin'in yurt dışı yasağının iptali için yaptığı başvuru reddedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tahliyesi tartışma yaratan ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin'in yurt dışı yasağının iptali için yaptığı başvurunun reddedildiği öğrenildi.

Alkollü olarak kullandığı lüks aracıyla çarparak 1 polisin ölümüne neden olan ve 8 ay tutuklu kalan Rüzgar Çetin'in tahliye edilmesi olay yaratmıştı.

Aİtiraz değerlendiren 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti de Rüzgar Çetin’in talebinin reddine, Cumhuriyet Savcılığının talebi doğrultusunda verilen yurtdışı yasağı kararının devamına karar verdi Rüzgar Çetin avukatları aracığıyla yurtdışı yasağının kaldırılmasını talebiyle yaptığı itirazı değerlendiren 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Çetin’in talebinin reddine, Cumhuriyet Savcılığının talebi üzerine verilen yurtdışı yasağı kararının devamına karar verdi.

Ünlü yönetmen Sinan Çetin'in oğlu Rüzgar Çetin hakkında,  bilinçli taksirle polis memuru İsmet Fatih Alagöz'ün şehit olmasına, bir polis memurunun yaralanmasına sebep olmak sucundan oy çokluğuyla 6 yıl 3 ay hapis cezası verilmiş ve oy çokluğuyla tahliye edilmişti. 11 Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Erdoğan Şimşek ise Çetin hakkında üst hadden 15 yıl ceza verilmesi ve tahliye edilmemesi gerektiğini belirterek karara muhalif kalmıştı.

Duruşma savcısı Ekrem Şakar da Rüzgar Çetin’in tahliye edilmesine itiraz etmiş, tutuklama kararı veya adli kontrol kararı verilmesini talep ettimişti. Savcı Şakar’ın talebi doğrultusunda, Çetin hakkında, İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nce ‘yurtdışına çıkış  yasağı kararı verilmişti.Rüzgar Çetin avukatları aracığıyla bu yurtdışı yasağının kaldırılmasını talep etmişti. Habertürk'ten Veli Sarıboğa'nın haberine göre, itirazı değerlendiren 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti de Rüzgar Çetin’in talebinin reddine, Cumhuriyet Savcılığının talebi doğrultusunda verilen yurtdışı yasağı kararının devamına karar verdi.

HABERTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*