S.Arabistan'da bir tutuklama daha

S.Arabistan'da bir tutuklama daha.12528
  • Giriş : 24.06.2008 / 22:58:00

Hatay'ın İskenderun Madenli beldesinde bir kadın, oğlunun Suudi Arabistan'da tutuklandığını ve 8 aydır cezaevinde olduğunu iddia ederek yetkililerden yardım istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yaklaşık 12 yıl önce geçirdiği bir kaza sonucu felç olan Saadet Tümkaya, 8 ay önce, oğlu Gazi Süleyman Tümkaya'nın Riyad'ta açtığı lokantayla ilgili kefiline olan borcu nedeniyle hapse girdiğini öne sürdü.

Oğlunun, geçen günlerde serbest kalan Türk berber Ersin Taze ile aynı hapiste kaldığını ifade eden anne Tümkaya, ''Ersin Taze hapisten çıktı ve ailesine kavuştu. İnşallah benim oğlum da hapisten çıkar'' dedi.

Tekerlekli sandalye ile yaşam mücadelesi veren Tümkaya, 8 yıl önce kocası Mürşit Tümkaya'nın da hayatını kaybettiğini, tüm yükün oğlunun üzerinde olduğunu anlattı.

Tümkaya, ''Bize Suudi Arabistan'daki oğlum bakıyordu. O da 8 aydır hapiste ve bizler burada maddi imkansızlıktan dolayı çok zor günler yaşıyoruz. Artık dayanacak gücüm kalmadı'' diye konuştu.

Konsolosluk yetkilileriyle görüşmesine karşın olumlu sonuç alamadığını savunan anne Tümkaya, şöyle devam etti:

''Geçtiğimiz hafta oğlum aradı ve iyi olduğunu söyledi. Ancak orada hapiste kalması bizleri maddi ve manevi olarak perişan ediyor. Bu nedenle Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan ve Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'den yardım bekliyoruz. Şu an oğlumun Suudi Arabistan'da doğan Aleyna adında 6 yaşında bir kızı var. Onlar da çok perişan oldu.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious