Ş.Urfa'da berdel cinayeti

Ş.Urfa'da berdel cinayeti.8144
  • Giriş : 22.04.2008 / 18:16:00

Şanlıurfa'da bir kişinin, berdel usulü ile evlendiği 2 günlük eşini bıçakla yaralayarak öldürdüğü öne sürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Selçuklu Mahallesi'nde Lütfiye D. (17) ile Mehmet A. (35), 2 gün önce berdel usulü ile evlendi. Dini nikahlı çift, bu sabaha karşı Selçuklu Mahallesi'nde bulunan evlerinde tartışmaya başladı.

Tartışmanın şiddetlenmesi üzerine Mehmet A.'nın evde bulunan ekmek bıçağı ile eşini birçok yerinden bıçakla yaraladığı öne sürüldü. Genç kadın yakınları tarafından Eyyübiye Mahallesi'nde bulunan bir sağlık ocağına götürülürken, olayı duyan polis şahsın yakalanması için çevrede geniş güvenlik önlemi aldı.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri zanlı Mehmet A.'yı kısa sürede yakalarken, hastaneye sevk edilen genç kadın ise yolda hayatını kaybetti.

Polis merkezine götürülen Mehmet A., verdiği ilk ifadede, Lütfiye D. ile hem kendi hem de eşinin ailesinin zoruyla berdel usulü evlendiğini belirtti. Cinayeti babasının, "Sen erkek değilsin" diye azarlaması nedeniyle öfkelenerek işlediğini itiraf ettiği belirtilen Mehmet A., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious