Ş.Urfa'daki 7 molotofçu tutuklandı

Ş.Urfa'daki 7 molotofçu tutuklandı.10284
  • Giriş : 10.04.2009 / 15:37:00

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi bahçesine atılan molotoflu saldırı sonucu diyaliz hastalarına ait nakil aracının zarar gördüğü ve hastanenin bazı camların kırıldığı olayın failleri yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine bağlı bazı ekipler olay yerinde bırakılan çok sayıda molotoflara el koyarak yaptığı parmak izi sonucunda olayın faillerine ulaştı. 2 günlük süren teknik ve takip sonucu polis hastanenin bahçesine molotof atanlardan Mahmut K.'nın (19) izini bularak gözaltına aldı.

Mahmut K.'nın yapılan sorgusunda hastaneye molotoflu saldırıyı 7 kişiyle birilikte ve Halfeti'deki olaylarda ölenlerin intikamını almak için bu eylemi gerçekleştirdiklerini itiraf etti. Bunun üzerine yapılan çalışmada Ali K. (22), Yücel S. (19), İlyas Y. (20), Mehmet E. (19), Nezih T. (19) ve Müslüm K. (20) yakalandı.

Yakalanan PKK sempatizanları ilk sorgularında suçlarını itiraf ederken 'Terör amaçlı eylem yapmak, kamu malına zarar vermek' suçlarından dolayı ifadeleri alındıktan sonra adliye sevk edildi.

Adliye çıkan zanlılar 'Terör örgütüne yardım ve yataklık, terör örgütü propagandası yapmak ve kamu malına zarar vermek' suçlarından dolayı tutuklanarak cezaevine konuldu.

Ayrıca olayda kullanılan molotof kokteyllerinin hazırlandığı yer ile olay yerinden 18 litrelik yağ tenekesi, 8 adet kullanılmaya hazır boş şişe, olayın meydana geldiği Balıklıgöl Devlet Hastanesi ön duvarına bırakılmış kullanılmaya hazır 19 adet molotof kokteyli, yine olay yerinde kullanılmış 4 adet molotof kokteyl parçaları ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*