Saadet, 'AB'nin kınamasını' kınadı

Saadet, 'AB'nin kınamasını' kınadı.13090
  • Giriş : 04.10.2008 / 17:01:00

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman 15 Mehmetçiğin şehit olduğu saldırıyı kınayan AB’yi samimi olmamakla eleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde bulunan Aktütün Jandarma Sınır Bölüğüne bölücü terör örgütü tarafından dün yapılan ve 15 Mehmetçiğin şehit olduğu saldırıyı kınayan AB'yi samimi olmamakla eleştirdi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Sadrettin Karaduman, yaptığı yazılı açıklamada, 15 askerimizin şehit edildiği, Hakkari'deki Aktütün sınır karakoluna yapılan hain terör saldırısını kınayarak, şehit ailelerine başsağlığı diledi. Karaduman açıklamasında, PKK terörünün, ABD ve işbirlikçileri tarafından desteklendiğini ve bu ülkelerle yapılan stratejik ortaklıkların hiçbir fayda sağlamadığını öteden beri dile getirdiklerini ifade ederek, “Verilen sözde anlık istihbaratın ve yapılan sözde destek açıklamalarının hangisi, verilen şehitlerimiz için bir cevap olabilir. Terörle mücadelede gerekli adımları 6 yıllık iktidarları döneminde atamayan, AKP hükümeti ve Başbakan Erdoğan şapkasını önüne koymalı, stratejik ortaklık anlayışını ve BOP eş başkanlığı hevesini gözden geçirmelidir” dedi.

“Gerekli tepki en üst düzeyde verilmelidir”

Terörü besleyen güçlere gerekli cevabın en üst düzeyde verilmesi gerektiğini söyleyen Karaduman, “Tüm hain saldırılardan sonra olduğu gibi, bugünde Batı'nın timsah gözyaşları yine akacaktır. Artık bunlara itibar edilmemeli ve terör örgütü PKK'yı destekledikleri defalarca belgelenen ABD ve sözde medeni Batı'ya gereken cevap verilmeli, gereken tepki en üst düzeyde gösterilmelidir” diye konuştu Yaşanan bu acıyı siyasi bir malzeme haline getirilmesi çağrısında bulunan Karaduman, “Toplumun bütün kesimleri üzerine düşen görevleri yerine getirmelidir. Bin yıldır bu topraklarda omuz omuzayız. Bin yıl daha omuz omuza olacağız.”şeklinde konuştu.

“Terörle mücadele de Refah-Yol örnek alınmalı”

Terörle mücadele konusunda Refah-Yol hükümetinden örnek alınmasını isteyen Karaduman,. “Terörle mücadele konusunda tarihten ders çıkarmak isteyenler, Refah-Yol hükümetinin ve onun başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın, ABD'nin ülkemize konuşlandırdığı 'Çekiç Güç'ü ülke topraklarından çıkarmasına ve sonrasında bölgede yaşanan gelişmelere bakmalıdır” açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*