'Saadet bölünüyor'a yalanlama geldi

'Saadet bölünüyor'a yalanlama geldi.6188
  • Giriş : 06.10.2008 / 16:03:00

Saadet Partisi GİK Üyesi Oğuzhan Asiltürk, bugün medyada çıkan, 'Erbakan Hoca'dan yeni parti talimatı' haberini yalanladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve genel Başkan Danışmanı Oğuzhan Asiltürk, kongre öncesi partileri hakkında çıkan haberleri yalanladı.

Haber7.com sayfalarında da yer alan, Bugün Gazetesi kaynaklı “Erbakan Hoca'dan yeni parti iddiası” başlıklı habere açıklık getiren Asiltürk, parti içinde herhangi bir çekişme olmadığını, iddiaların gerçek dışı olduğunu söyledi.

Milli Görüş camiasının bu tip iddialara itibar etmeyeceğini söyleyen Asiltürk yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bugün bazı gazete ve internet portallarında şahsım ve partimizle ilgili gerçek dışı haberler yer almıştır. Bu haberlerde Parti içinde çekişme olduğu, şahsımın yeni bir parti kurma hazırlığına girdiği gibi iddialara yer verilmiştedir. Daha önce yaptığımız açıklamalara rağmen, söz konusu iddiaların, doğruymuş gibi tekrar tekrar gündeme getirilmesi iyi niyetten uzak bir yaklaşımdır. Saadet Partisi'nde makam değil hizmet yarışı vardır. Bunun dışındaki çalışmalara itibar edilmez. Ayrıca Milli Görüş Partileri'nde, kişilerin beklentilerine değil, istişarelerin sonucuna göre karar verilir. Bu istişareler en geniş kapsamlı bir şekilde yapılır. Ve istişareden çıkan neticeye bütün teşkilatlarımız uyar.”

Asiltürk, “Parti içinde çekişme olduğu”, “Oğuzhan Asiltürk'ün Erbakan'ın onayıyla yeni bir parti kurma hazırlığına girdiği”, “Yeni partinin adının Huzur partisi” olacağı gibi iddialar sözkonusu değlidir. dedi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*