Saadet Işıl Atasoy: Benden mutlusu yok

Saadet Işıl Atasoy: Benden mutlusu yok.12965
  • Giriş : 24.04.2008 / 22:18:00

Yumurta filminin genç oyuncusu Saadet Işıl Atasoy, Üniversite yıllarında boş vakitlerini değerlendirmek için aldığı oyunculuk derslerinden sonra bu işin mesleği haline dönüştüğünü söyleyerek ’Benden mutlusu yok’ diye konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Semih Kaplanoğlu’nun ’Yumurta’ filmiyle dikkatleri üzerine çeken genç oyuncui Saadet Işıl Atasoy, filme seçilmesindeki en önemli rolün doğal duruşu olduğunu söyledi.

Atasoy, "Sette makyajözümüz bile yoktu. O doğallığı yakalamak adına bana pudra bile sürülmüyordu" dedi.

Filmden sonra New York’a giderek oyunculuğunu geliştirmek için atölye çalışmalarına ve kurslara katıldığını söyleyen Atasoy, aslında Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Filolojisi mezunu. Genç oyuncu, reklam filmlerinde ve dizilerde aldığı küçük rollerden sonra oyunculuk yapmaya karar verdiğini söyleyerek "Okulum devam ederken bazı tiyatro ve oyunculuk kursları aldım. Yaz okulunda tiyatro dersi aldım. Pera Güzel Sanatlar’da kurslara katıldım. Bir şekilde okuldan arta kalan zamanları değerlendirdim. Benim bu işe başlangıcım okulum devam ederken, çok mutlu eden ve keyif aldığım bir şeyler yapmak istedim. Sonra bu benim işim haline geldi. O yüzden bugün benden mutlusu yok" diye konuştu.

Amerika’da çekilen bir filmde küçük bir rol oynayan Saadet Işıl Atasoy, "Küçük bir roldü ama benim için önemliydi. Çünkü orayı görmek ve bu tecrübeyi yaşamak istedim. Benim hayalim farklı kültürlerde ve farklı ülkelerde bu işi yapabilmek. Hindistan da olabilir İran da olabilir, ama yeter ki farklı kültürlerde bu işi yapabileyim" diye konuştu.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious