Saadet Partili gençler bayram ediyor

Saadet Partili gençler bayram ediyor.11780
  • Giriş : 20.08.2008 / 00:47:00

Necmettin Erbakan’ın cezasının kalan kısmını yaşı nedeniyle affedilmesi Saadet Partili gençleri sevindirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saadet Partisi (SP) Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Soyuçok, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kayıp trilyon davasından ev hapsine çaptırılan Necmettin Erbakan'ın cezasının kalan kısmını yaşı nedeniyle affetmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, "Toplumun beklentisine cevap verilmiştir" dedi.

Erbakan hakkındaki af kararını değerlendiren SP İl Gençlik Kolları Başkanı Barış Soyuçok, “54'üncü Hükümet Başbakanı ve Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan siyasi hayatı boyunca hakkın, doğrunun, güzelin, adaletin tecellisi için mücadele vermiştir. Ülkesine büyük hizmetler vermiş bir devlet adamıdır. Sadece Türkiye'nin değil, tüm mazlum milletlerin önünü açacak dünya çapında büyük projelere imza atmıştır.

Hizmetleriyle milletimizin gönlünde taht kurmuş böylesine önemli bir şahsiyetin haksız ithamlar neticesinde hapse mahkum edilmesi, elbette tüm milletimizin vicdanını yaralamıştı” diye konuştu.

Soyuçok, konuşmasını söyle sürdürdü: “Sayın Cumhurbaşkanı'nın takdiri toplumun bu yöndeki beklentisine cevap verir niteliktedir. Milli Görüş Camiası ve Saadet Partisi olarak bu takdiri, toplumsal vicdanı kısmen de olsa rahatlatacak bir yaklaşım olarak değerlendiriyoruz. Tüm milletimiz gibi Milli Görüş camiası olarak Cumhurbaşkanı'nın bu kararını memnuniyetle karşılıyoruz”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*