Saadet Partisi, Çelik'i istifaya çağırdı

Saadet Partisi, Çelik'i istifaya çağırdı.6188
  • Giriş : 28.03.2009 / 17:06:00

Saadet Partisi,'Burada Saadet Partisi`ne, Demokrat Parti`ye, vereceğiniz her oy, DTP`nin hesabına geçer' dediği iddia edilen Bakan Çelik'i istifaya davet etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Saadet Partisinden yapılan açıklamada, “İnsanların demokratik tercihine ve hür iradesine saygı göstermeyen, korku siyasetinden medet uman bir zihniyetin Milli Eğitim Bakanı olması kabul edilebilir değildir. Hüseyin Çelik'i bu talihsiz sözlerini acilen düzeltmeye ve bakanlıktan istifaya davet ediyoruz” denildi.

Saadet Partisi Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in, AK Parti Bingöl İl Başkanlığınca dün düzenlenen Kadın, Gençlik ve Eğitim toplantısında, “Sizin burada Saadet Partisine, Demokrat Partiye, ona, şuna, buna vereceğiniz her oy, DTP'nin hesabına geçer, bunu yapmayın” şeklinde bir konuşma yaptığı savunuldu. Çelik'in söylediği iddia edilen sözlerin demokrasi kültürüne, siyasi ahlaka ve asgari nezakete aykırı olduğu belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Çelik'in üstelik bölge milletvekili olarak ortaya koyduğu bu fütursuzluk, sadece kendisi ve partisi için değil, başta Bingöl ve Van olmak üzere tüm bölge için de tehlikeli ve talihsizdir. Eskimiş, köhnemiş, geçerliliğini yitirmiş bu tarz üslupların Türkiye'nin yeni siyasi döneminde kendisine yer bulamayacağını sayın Çelik bilmelidir. İnsanların demokratik tercihine ve hür iradesine saygı göstermeyen, korku siyasetinden medet uman ve basit siyasi amaçlar için her tür pragmatizmi caiz gören bir zihniyetin Milli Eğitim Bakanı olması kabul edilebilir değildir. Geleceğimiz böyle bir mantığa emanet edilemez. Hüseyin Çelik'i bu talihsiz sözlerini acilen düzeltmeye ve bakanlıktan istifaya davet ediyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*