Saadet Partisi de seçime itiraz edecek

Saadet Partisi de seçime itiraz edecek.6188
  • Giriş : 03.04.2009 / 23:03:00

Saadet Partisi (SP), Akyazı'daki seçimlerle ilgili Sakarya İl Seçim Kurulu'nun kararına, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) nezdinde itirazda bulunacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sakarya İl seçim Kurulu, "Gerekçesi ve delili olmayan itirazların incelenemeyeceği" gerekçesiyle sayıma son vererek, AK Parti adayı Yaşar Yazıcı'nın seçimi kazandığını tescil etti. Seçimi 3 oy farla kaybeden SP ise karara YSK'da itiraz edecek.

SP Sakarya İl Başkan İslet Aksoy, ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında, sayımlarda yanlış yapıldığını belirterek, genel merkezlerinin Akyazı seçim sonucuyla ilgili kararı YSK'ya götüreceğini söyledi.

Aksoy, yeniden sayımın durdurulmasının doğru olmadığını ifade ederek, "Sayıma itiraz etmiştik. Oylar yeniden sayılıyordu. Ancak AK Parti'nin itirazı üzerine sayım durduruldu ve AK Parti adayının seçimi kazandığı belirtildi. Biz bunu kabul etmiyoruz. Genel merkezimizle görüştük ve genel merkezimiz konuyu YSK'ya taşıyacak. Seçimi bizim kazandığımızı düşünüyorum. AK Parti kendine güvenemediği ve seçimi kaybedeceği düşüncesiyle sayımı durdurdu." diye konuştu.

Aksoy, yasal haklarını sona kadar kullanacaklarını kaydederek, "Akyazı'da daha seçim sonuçları belli değil. Sonuç YSK'nın vereceği kararla belli olacak. Bu seçimin galibi biziz ve gene de biz olacağız." şeklinde konuştu.

SP Akyazı Belediye başkan adayı Hasan Akcan da, seçimi kendilerinin kazandığını belirterek, AK Parti'nin iktidar gücünü kullanarak, seçimi kendilerine kaybettirmek istediklerini ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*