Saadet Partisi ekibi iki günde 603 köyü dolaştı

  • Giriş : 09.05.2006 / 00:00:00

Saadet Partisi (SP), iki günde 603 köyü dolaşarak dert dinledi. SP İzmir İl Başkanı ve GİK üyesi Şerafettin Kılıç, yaptığı basın toplantısıyla köy gezilerini değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İki günde 603 köyü ziyaret eden SP'liler 17 bin 500 kişi ile görüştü ve 515 yeni üye kaydetti. İzmir il teşkilatının düzenlediği köy tarama programının sonuçları hakkında bilgi veren Kılıç, iki günden oluşan iki tur halinde yapıldığını ifade etti. Ziyaretler neticesindeki izlenimlerini anlatan Kılıç, "Bir kez daha gördük ki çiftçimiz canından bezmiştir. Hükümetin iddia ettiği sözde ekonomik büyümeden çiftçinin payına hiçbir şey düşmemiştir. Tarım ürünleri fiyatlarındaki artışlar enflasyonun gerisinde kalmış, hattâ bir önceki yıla göre gerilemiştir." dedi.

İzmir gibi bir şehirde yolu ve suyu olmayan köyler bulunduğuna dikkat çeken Kılıç, birçok köyde kendilerine, "AKP buraya giremez. AKP gelseydi içeri sokmazdık." denildiğini söyledi.

Köylülerin SP'nin ziyaretlerinden memnun olduğunu ifade eden Şerafettin Kılıç, AK Parti ve muhalefet partilerine de meydan okudu. Kılıç, "Yapabiliyorlarsa bizim programımız gibi bir program yapsınlar. AKP'nin tarımda meydana getirdiği tahribattan sonra çiftçinin karşısına çıkacak yüzü yok. Diğer partilerin de ondan farkı yok. Oysa SP, kendisine güvenerek böyle bir program hazırlamıştır. Bunun en büyük sebebi, Milli Görüş zihniyetinin iktidar olduğu 54. Erbakan Hükümeti döneminde köylümüzün refah seviyesini arttırmak için atılan büyük adımlardır." şeklinde konuştu.

Partisinin tarım ve hayvancılık konusunda çiftçilere ilettiği çözüm önerilerini de açıklayan Kılıç, üretimin iç ve dış ihtiyaca göre planlanacağını, kota ve kısıtlamaların kaldırılacağını, üretim ve yönlendirme fonu kuracaklarını belirtti. Verimliliğin gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarılması için tarımda ileri teknolojinin özendirileceğini, bu amaçla kurulan teşkilatların destekleneceğini dile getiren SP İl Başkan, hayvancılığın geliştirilmesine özel önem verileceğinin ve sektörün, fiyat ve girdi desteği ve teşviklerle yatırımcılar için cazip hale getirileceğinin altını çizdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious