Saadet Partisi lideri Recai Kutan'dan birlik mesajı

Saadet Partisi lideri Recai Kutan'dan birlik mesajı.11696
  • Giriş : 25.05.2008 / 20:30:00

Kutan, Türkiye'nin hayati sorunları varken gerginlik ve huzursuzluk olsun diye uğraşanlar olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kutan, "Her iki tarafı da Saadet Partisi olarak ikaz ediyorum. Türkiye'nin hayati sorunlarına acil çözümler aranırken herşeyden önce Anayasal kurumlar arasında uyum ve diyaloğa ihtiyaç var. Gerilimi değil, huzuru; kavgayı değil, uyumu getirecek yaklaşımlara ihtiyacımız var" dedi.

SP Genel Başkanı Kutan, partisinin Zonguldak İl Başkanlığı 3. Genel Kurulu'na katıldı. Kutan, kent merkezindeki Camlı Köşk'te düzenlenen genel kurul salonuna partililerin 'Başbakan Kutan' tezahüratları eşliğinde geldi. Programa, Genel Maden İşçileri Sendikası genel Başkanı Ramazan Denizer, Türkiye Muhtarlar Derneği Zonguldak Şube Başkanı Şerafettin Nas, CHP İl Başkanı Osman Yayla, DP İl Başkanı Turgut Hamzaçebi, MHP Yönetim Kurulu üyeleri partililer katıldı.

Türkiye üzerinde bir takım oyunlar oynandığına dikkati çeken Kutan; "Türkiye üzerind oynanan oyun ne? Halkı aç olacak, perişan olacak, ekmeksiz kalacak ve devlet de borç batağı içerisinde yuvarlanıp gidecek" diye konuştu.

Bu ortamda ülkenin iktidar ve muhalefet partisinin horoz dövüşüne sahne olduğunu ifade eden SP Lideri Kutan, Zonguldak'tan tüm siyasi partilere ve yüksek bürokrasiye sükunet çağrısında bulundu. Kutan, "Her iki tarafı da Saadet Partisi olarak ikaz ediyorum. Türkiye'nin hayati sorunlarına acil çözümler aranırken herşeyden önce Anayasal kurumlar arasında uyum ve diyaloğa ihtiyaç var. Gerilimi değil, huzuru; kavgayı değil, uyumu getirecek yaklaşımlara ihtiyacımız var. Bir defa bu durumlardan dolayı ilk kaybetmeye başladığımızda malesef hep gençlerimiz oluyor" şeklinde konuştu.

Türkiye'nin 22 Temmuz seçimlerinden önce CHP-AKP arasında bir horoz dövüşüne sahne olduğunu kaydeden SP Genel Başkanı Kutan, "Üzülerek ifade edeyim ki bu süreçte bir sürü yapay konular gündeme getirildi. Yok efendim başörtüsü meselesiymiş, yok laiklik ihlal ediliyormuş, irtica hortluyormuş. İşte döne döne bu meseleler getiriliyor. Tam bunun üstüne AKP'nin kapatılma davası... Bunlara ilaveten birkaç gün önce ortaya çıkan devlet kurumları arası uyumsuzluk. Bir yanda Yargıtay, öbür yanda Hükümet. Bir defa her iki tarafın da kullandığı üslubu bizim tasvip etmemiz mümkün değildir. Halbuki her zamankinden daha fazla bu ülkenin huzura ve gerginlikten uzakta kalmaya ihtiyacı var. Ama sanki elbirliğiyle bu ülkede gerginlik ve huzursuzluk olsun diye gayret gösterilmektedir" diye konuştu.

Millete hizmet etmenin bedelini yaşadıklarını anlatan Kutan, şunları söyledi: "Ekonomik ve manevi çöküşe çözüm üretme yerine, bu ülkeye Allah rızası için hizmet etmiş olanlarla uğraşıyorlar. Bunun en son örneği de muhterem Erbakan hocamızdır. Üzülerek ifade edeyim: Erbakan hocamıza bugünden itibaren hapis cezası uygulanmaya başlandı. İçinize siniyor mu bu? Elbette bizler bu millete hizmet etmenin bir bedeli olduğunu biliyoruz. Erbakan hocamız da bizler de zaman zaman bu bedeli ödedik; ödemeye de devam edeceğiz Allah'ın izniyle !"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious